Serge Lutens Fumerie Turque
 

Fumerie Turque

Značka:

Serge Lutens

Rok:

2003

Složení (neověřené)

HLAVA: rozinky, bílý med, turecká růže, jasmín z Egypta
SRDCE: zakouřená kůže, včelí vosk, tabák, peruánský balzám
ZÁKLAD: pačuli, tonka, styrax

Kategorie:

orientální - kořeněná

  • 27.04.13

Zakouřená kůže a tabák vévodí. A jen náznak sladkosti. Orientální vůně v pánském provedení. Kůže jako ze starého křesla, už na místech poničená, důkladně penetrovaná tabákovým kouřem plus trocha závanu z nádraží a cest z Orientu.

Nahlásit
  • 04.11.12

Kožený stan kočovníka skrznaskrz impregnovaný kouřem ze spáleného dřeva, ovoce naložené v medu, a to vše zahalené v oblaku sladkého kouře. Vůně originální, velmi zvláštní a (na rozdíl od některých lutensovek) i nositelná.....

Nahlásit
  • 23.08.12

Koža? Možno. Drevo? Určite. Lakované, mierne spečené. Ešte teplá, čerstvo dofajčená a už aj vyprázdnená fajka. Kadidlo? Zrejme. Dym. Kožu veľmi necítim, skor tabak, pomaly tlejúci v miestnosti obloženej drevom. Ale kožu ja málokedy identifikujem, jej vôni priraďujem kadečo: najčastejšie drevo v kombinácii s kvetmi. Viem cítiť semiš, tu ho ale niet.
Drevo. Arómy tabakov. Korenia, klinček, sušené, a predsa vlahé kvety. Dym. Vsakujúci do dreva.
Fumerie turque je zvláštne konštatná, pomalá, lenivá, trochu „špinavá“ vôňa, ktorá mi evokuje máločo. Azda len zafajčené priestory s dreveným nábytkom. A tú teplú fajku.
Vôňa bezpohlavná. Priestorová. Neviem si ju predstaviť ani na mužovi, ani na žene. Je zvláštne beztelesná. Ak sa spája s pleťou, tak len ako spomienka, príznak minulej udalosti: koža (ženy) skrátka napáchla v typicky chlapskom priestore. Čo tam žena robila?
Je to jej vec.
Fumerie turque sa ma netýka, tak ako sa ma zväčša netýkajú životy iných. Je to pre mňa vôňa spoločenskej ľahostajnosti, iných ľudí, inej kultúry.
Ako taká môže vyvolávať zvedavosť. Ale ja mám momentálne trochu mizantropickú náladu a nič ľudské ma nezaujíma. Predstavím si akurát priestor. Je svetlohnedý. Nanajvýš mahagónový.

Nahlásit
  • 14.02.12

Hmmmmmm......
Silný tabák, sladkost sušeného ovoce a štiplavé ostré koření rozemleté na prášek. Božská, svádivá a neskutečně originální, plná temperamentu.
Poté ucítíte kůži, lidskou kůži večer, když přijde domů. Je to muž, lehce upocený, z kůže mu sálá vůně kouře a vůně všeho z celého dne, protože předtím se stavil na čaj a kouřil u něj dýmku.
Dokáži si ji představit na muži, spíše snědšího jižanského typu. K severnímu typu se mi nehodí.

Nahlásit
  • 13.01.11

Jestli to takhle voní v turecké kuřárně, hodlám tam strávit zbytek života. Považuji ji za čistě pánskou vůni, ale mít ji na sobě adekvátní ženská, to musí být parádní šleha. Tabáková, sladká, kožená, hluboká, propracovaná do nejmenšího detailu. Vůbec to není nevydýchatelná pecka, jak by se mohlo zdát, ohromila mne svou jemností, intimním rozpoložením. Vůně muže. Takhle si představuji vůni gentlemana. Až potkám chlapa na celý život, nedovolím mu vonět se čímkoli jiným.

Nahlásit
  • 15.02.09

Tato vůně na první čichnutí by mohla mnohé i odradit. Tabák a zase tabák, ovšem luxusní dýmkový, leckdo by si řekl - vždyť je to vysloveně pánská vůně! Hned se mi vybaví pánská pracovna s koženými klubovkami v anglickém stylu. Tabák dlouho drží, ale začíná sládnout a proměňuje se… vynořují se růže, temné, medové, tmavěčervené. Vůně je tajemná a smyslná, nerozstřikuje se po okolí, drží se blízko nositele, je intimní. Výdrž je přímo excelentní - stačí 2× stříknout a voníte celý den! Oblečení i několik dní!
Trochu podobný parfém je Tabac Blond - také variace na tabákovou vůni.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Serge Lutens Fumerie Turque

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Serge Lutens Fumerie Turque

Líbí se mi (56) 76%
 
Neutrální (13) 18%
 
Nelíbí se (5) 7%

Reklama


Reklama