L'Eau Serge Lutens

Značka:

Serge Lutens

Rok:

2010

Složení (neověřené)

aldehydy, citrusy, magnólie, bílá máta, šalvěj muškátová, ozonické tóny, pižmo

Kategorie:

citrusově květinová

  • 14.06.17

V úvodu voní jako bylinkové zákoutí na zahrádce. Vnímám čerstvou větrovou vůni máty, šalvěj, ta je jemně pižmová.
Poté se sladce rozvoní citrusy, tóny magnolie jsou díky mírným aldehydům jiskřivější.
Lutens L´Eau je vůně čisté ženy, která voní po tom nejjemnějším mýdle.
Vůně je jako průzračný, perlivý a chladný vodopád v horách.

Nahlásit
  • 13.01.14

Antiparfém? Leda pokud to budu posuzovat z hlediska, že tato vůně je opakem toho, co od Lutense, i když ani to už vlastně není pravda, když vzpomenu na nevydařený Nuit de Cellophane. Já bych to spíš viděla na kolínskou a docela slušnou, bezesporu lepší jak Cellophane už jen pokud jde o tu vzdušnost a průsvitnost.

Je jiskřivě mýdlová, svěže citrusová, v jistých okamžicích až kovově chladná, příjemně bylinková – po rozvonění vynikne zejména „nasládlá“ máta. Květinově krémová magnólie s pudrovým nedrhnoucím pižmem a slaným podtónem tomu pak vytváří věrohodný obraz vypraného bílé prádla třepetajícího se ve větru na mořské pláži během přílivu.

Nahlásit
  • 13.07.12

Jakási si „vzdorovitá vůně“ od Lutense, který ji vytvořil spolu s Christopherem Sheldrakem jako reakci na výrobu parfémů a umělých vůní. Mělo by se jednat o „anti parfém“.

Přiznávám, že mám trochu obavu, i když složení tomu neodpovídá. Nicméně pokud to má být anti parfém od Lutense, tak to asi bude stát za to.

Je to svěží, avivážové… cítím magnólii, ale lehce, pak hodně pižma. Avivážové vůně jsem zkoušela dvě; Clean Eau de Toilette a Gap Washed Cotton No. 784, ale tahle je zatím zaručeně nejsnesitelnější. Nemá ostré hrany, ani není dusivá a křiklavě „svěží“. V celém svém průběhu je příjemná.
Pak se přidávají lehce citrusy a snad špetka bylinek.

Pravdou je, že nemá nejlepší výdrž. Na kůži zůstává lehký nádech čistoty. Pokud hledáte vůni čistoty v podobě aviváže (nikoliv mýdla) a oceníte vkusně provedenou vůni, pak je to to pravé pro vás.

Nahlásit
  • 26.06.11

Pokud prahnete po průzračné čistotě a vůně tohoto typu vás oslovují a navíc jste ochotni dopřát svému nosu patřičný luxus, tak zkuste L'Eau Serge Lutens. Tento unisex bez problémů splní všechna vaše očekávání. … vzdušno … průzračno … čisto
L'Eau SL je vůní čistého, vymydleného těla a bílé nažehlené košile. Úvodní tóny s sebou přinášejí lehkou stopu citrusů, které velmi rychle mizí a to co zůstává dále je už více méně lineární kombinace pižma, magnólie a snad velmi malého množství koření. Přestože je tato „Lutensova voda“ uváděna také jako aldehydová vůně, tak ti, kteří je moc nemusí, mohou beze strachu vyzkoušet. Aldehydy sice dávají vůni určitý podkres, ovšem prim zde nehrají.
Vůně, ač balancující na hranici nudy, je tak kvalitně zkomponována a dýchá tak čistým luxusem všech složek, že si umím zcela živě představit řadu nadšenců, kteří z ní budou prostě „paf“.
A výdrž na kůži - výborná!

Nahlásit

Hodnocení parfému Serge Lutens L'Eau Serge Lutens

Líbí se mi (44) 63%
 
Neutrální (21) 30%
 
Nelíbí se (5) 7%

Reklama


Reklama