Serge Lutens Sarrasins
 

Sarrasins

Značka:

Serge Lutens

Rok:

2007

Složení (neověřené)

HLAVA: Květiny

SRDCE: karafiát, jasmín

ZÁKLAD: pižmo

Kategorie:

květinová

  • 16.06.11

Na jasmínu ujíždím už roky. Byla jsem na Sarrasins zvědavá, na jeho autentičnost, zvlášť, když je prezentován jako „must have“ pro milovníky jasmínu. Začátek je jasmínová pecka plná indolu, což může leckoho odrazovat, mě ne. Mě tahle hravost, kdy se příroda rozhodne, že ho*** a nevinně vyhlížející bílý kvítek budou „vonět“ stejně, baví. Ta indolová chvilka je krátká. Pak je tu nejhezčí fáze, která mě teleportuje někam do Středomoří, kde za teplé noci úžasně voní rozkvetlý jasmínový keř a já stojím pod ním a zalykám se tou opojnou vůní. Střih. Odněkud vylezla naprosto zřetelná tuberóza (?!) a jasmínu je konec. Promiň À la Nuit, že jsem tě chtěla nahradit…

Nahlásit
  • 09.04.11

Na Sarrasins v podstatě není co rozebírat, je to jasmín, jasmín a jasmín s lehce melancholickou příchutí. Voní tak trochu „nočně“, ale pořád to není vůně pro temňáky. Svou omamností mírně připomíná jasmín v Nuit de Cellophane, ale ta je mnohem jásavější a jarnější. Kdybych si pořizovala vůni, kde je autentický jasmín, má sílu, výdrž, omamnost a nějakou tu přidanou hodnotu, sáhnu po Sarrasins (i když pravda, v jasmínovkách nejsem moc zběhlá). Je to náladovka. Neaplikujte v depresi nebo když máte pocit, že vás nikdo nemá rád, Sarrasins je osamělá až až.

Nahlásit
  • 14.02.10

Podle 1Miru vůně padlého anděla. Padlý anděl byl defakto také ďábel a Sarrasins ďábelská vskutku je, nemáte-li dost načicháno, zadupe vás do země.
Vidím před sebou saracénskou bojovnici. Noří se do horké koupele, ve které plavou jasmínové květy, ne pár lístků, celé hrsti, vědra. Tmavou kůži zdobí černé rituální tetování, provádí očistu před bojem.Po koupeli se zahalí černofialovým rouchem, za opasek zastrčí šavli z damascénské oceli, ostrou tak, že by přeťala vlas v letu. Nasedne na černého koně, se srstí jako samet a zmizí do noci.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Serge Lutens Sarrasins

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Serge Lutens Sarrasins

Líbí se mi (31) 53%
 
Neutrální (16) 27%
 
Nelíbí se (12) 20%

Reklama


Reklama