Yves Rocher Tendre Jasmin
 

Tendre Jasmin

Značka:

Yves Rocher

Rok:

2008

Složení (ověřené)

HLAVA: absolutní jasmín velkokvětý z Indie, esenciální oleje z mandarinky a pomeranče
SRDCE: absolutní jasmín velkokvětý z Indie, absolutní pomerančový květ
ZÁKLAD: absolutní arabský jasmín, absolutní mimóza

Popis parfému:

řada Secrets d’Essences

Kategorie:

květinová, chyprově dřevitá

  • 05.01.16

Po přečtení různých recenzí jsem běžela vůni očichat do Rochera a jak jsem byla zklamaná, když mě poprvé udeřila do nosu syntetická vůně jasmínu. Po chvilce ten prvotní šok vyprchal, ale ze zápěstí jsem stále cítila silné drogerkové mýdlo a jasmín jak z osvěžovače na toaletu. Byla jsem tak zklamaná, protože se mi ještě nestalo, že by mi něco jasmínového bylo tak nepříjemné, že jsem poprosila prodavačky, jestli bych nemohla dostat vzorečky a ozkoušet později. Bohužel stejný pocit se mě držel i doma. A po třech hodinách jsem na svém zápěstí už necítila nic, vůně vyvanula.

Nahlásit
  • 26.01.11

Zpočátku dost úderná vůně bílých kytek s citrusovou kůrou, postupně nesměle vykukující jasmín, který byl ale zahnám na úprk směsí bílých kytek vedených gardénií. Příjemná lehká vůně pro milovnice bílých kytek.

Nahlásit
  • 06.05.10

Vůně bílá a jiskřivá, zářící optimismem … velmi ženská.
Nádherný jasmín se stopičkou citrusu, který dělá vůni osobitější, malinko rajcovnější.Se­bevědomí se zde snoubí s dívčí nevinností a vzdušná lehkost sklouzává po chvíli až do opojné malátnosti. … jen zavřít oči a s každým nadechnutím se propadat do bílého opojení. Cítit hřejivé sluneční paprsky na své kůži, zastavit myšlenky … na okamžik … a mazlit se s vůní celou svou duší.
Vzbuzuje touhu, stává se závislostí, stává se nezbytností, kterou musím mít … voňavý šperk na mém těle … Tendre Jasmín.

Někdo si stěžuje na slabou výdrž. Já ovšem mám s výdrží Tendre Jasminu dobrou zkušenost. Není to typická lehká květinovka, je spíše sladší a pro někoho může být příliš omamný. Tuto vůni nosím nejraději v pozdním jaru a v létě, kdy se mi zdá nejkrásnější. Jinak je nositelná celoročně.

Nahlásit
  • 03.10.08

Podle mého nosu milá vůně, která jen trochu nepříjemně udeří na první přivonění. Po minutě se uklidní, vyváží se poměry složek, v malém množství bude příjemná i na denní nošení, i když já bych ji použila jedině na příjemně lenošivý večer. Zkoušela jsem na jedné ruce tento jasmínek (EdP) a na druhé ruce My Insolence EdT, vůně mi připadají těmi květinami příbuzné, ale Guerlain měl na kůži o mnoho delší výdrž, Tendre Jasmin vyprchal i přes větší koncentraci dřív.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Yves Rocher Tendre Jasmin

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Yves Rocher Tendre Jasmin

Líbí se mi (52) 60%
 
Neutrální (27) 31%
 
Nelíbí se (8) 9%

Hodnocení odbornice

  • 05.11.08

Po ambře, růži a kosatci nám Yves Rocher představuje jasmín. Vůně z řady Secrets d'Essences stojí za očichání všechny a pro tu nejnovější to platí také; není z nich cítit láce obvyklá u levných vůní (pravda je, že u Rochera je vcelku podařená i většina ostatních vůní, včetně těch nejlevnějších) a mohly by klidně stát ve kterékoli parfumerii....

číst více

Reklama


Reklama