Annick Goutal Eau d'Hadrien (Eau de Toilette)
 

Eau d'Hadrien (Eau de Toilette)

Značka:

Annick Goutal

Rok:

1981

Složení (ověřené)

HLAVA: sicilský citrón, cedrát, grapefruit, zelená mandarinka
SRDCE: ylang-ylang, aldehydy

ZÁKLAD: cypřiš

Popis parfému:

Tuto vůni vytvořili Annick Goutal a Francis Camail.

Kategorie:

citrusová

  • 14.05.15

Perfektně autentický nesladký citron, i s kůrou, na dozvuku má lehký jehličnatý ocásek.
Když nezvládnu jít normálně spát dokáže tahle vůně moc pomoct, oživím se s její pomocí ze zombí-stavu zase do fungujícího člověka. V EDP má na citrusovou vůni slušnou výdrž.

Nahlásit
  • 04.01.14

Začátek opravdu nádherné silné skoro až autetické citrony-jako když si přičichnete ke sklenici plné citronové štávy i kůrou,ale..píšu skoro,protože do té štávy je přimícháno ještě něco-spíš jako citronovo bylinné,zelené bonbony proti kašli…i když citron převládá..A pos­tupně slábne.A občas se to v té sklenici promíchá vetvičkou cypřiše,ale ta mi tu nijak výrazná nepřijde…ŠKODA,Za tu cenu bych určitě uvítala větší výdrž a sílu.Ale ten začátek je opravdu krásný..,škoda,že tak rychle zmizí.

Nahlásit
  • 08.04.12

Konečně! Našla jsem se! V určitých periodách mě vždy chytne mánie najít si ten svůj parfém - harmonický, zajímavý, sveží, inteligentní, rafinovaný. Po načtení x textů o parfémech a vyzkoušení asi 200 vůní jsem doma. A musím se přiznat, že Eau d´Hadrien je jediná vůně, kterou jsem zakoupila naslepo, protože na zahraničních serverech ji popisovali tak, že zapadala do mých kritérií, a nezklamala…
Citrusova rafinovana vune, ktera je typem cistym unisexem, ale stale zustava sexy. Zahalí Vás do opojné citrusové zahrady. Není to klasická, chemická citrusová freshovka, ale dokonale namíchaná kompozice - prostě Annick Goutal.
Naprosto svěží citrusy v dozvuku v harmonii s cypřišem. Svěžest ztlumená zádumčivým cypřišem - nádhera. Vůně je kulatá a jen mírně se vyvíjí.
Tato vůně se neopouští…

Nahlásit
  • 24.10.11

žltý citrón, žltý citrón a žltý citrón čerstvo nakrajaný. Krásna (žltá) citronová vônička, ktorá na konci trosku malinko zjemní jasmínou (alebo ylang-ylang, neviem presne). Výdrž je mizivá, na mojej pokožke asi 30 minút, proste som nevydržala a zase som ju polievala znovu a znovu je preč za 30 minut. Na oblečení vydrží o niečo dlhšie, ale zase nie je taká čerstvo chrumkavá ako na pokožke. Je vhodná ako letná polievačka. Je podobná zo princípu ako Chanel Cristalle Eau Verte, ktorá má inú kompozíciu (zelená limetka, zimolez).

Nahlásit
  • 21.10.11

EdT. Začátek kyselý citron i se zelenými lístky, postupně cypřiš (v některých momentech jako bych zdáli cítila Sycomore), ke konci citronová kůra s grepem v příjemné uhlazené podobě. Vůní se prolíná ještě něco jako hodně slabé jemné bílé kytky (gardénie, magnólie?). Takové postupné defilé jednotlivých složek se hned tak nevidí (vlastně nečichá). Výdrž mě příjemně překvapila. V létě je nádherně osvěžující.

EdP. Co do vůně samotné je zásadě stejná až na čerstvě strouhnutou citrónovou kůru hned od začátku. Celkově je ale mnohem intenzívnější a s delší výdrží.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Annick Goutal Eau d'Hadrien (Eau de Toilette)

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Annick Goutal Eau d'Hadrien (Eau de Toilette)

Líbí se mi (108) 71%
 
Neutrální (38) 25%
 
Nelíbí se (6) 4%

Hodnocení odbornice

  • 18.10.07

Atmosféru Středomoří, citronovníkových a cypřišových hájů má evokovat tato vůně, první dílko značky Annick Goutal vůbec, vzniklé na samém začátku 80. let. I ze složení je jasné, že nemáme čekat nic složitého - zkrátka citrusovou kolínskou na léto. Zkouška to potvrdila. Od začátku je Eau d'Hadrien hlavně citron, citron a zase citron. Pěkně...

číst více

Reklama


Reklama