Eau du Ciel

Značka:

Annick Goutal

Rok:

1985

Složení (ověřené)

fialka, kosatec, růžové dřevo z Brazílie, květ limety

Kategorie:

květinová

od 2640 Kč
  • 14.05.13

Ze začátku krásné citrusy a bylinky. Ocitnete se v zahradě na kamenném svahu ve chvíli, kdy do ní praží slunce. Ale bože, do jakého nechutného smradu se to umí rozležet, to jsem vskutku nečekala.

Nahlásit
  • 25.06.12

Spočiatku výrazná, zrelá, nasladlá limeta, nakrájaná na kolieska a vysušená na slnku spolu s inými korenistými a prehriatymi kvetmi. Je možné, že práve takto vonia limetový kvet – je to biele, so žltkastým nádychom, kvitne to v bezvetrí a horúcom vzduchu, vädne to.
A potom teplý pieskovec. Pieskovec, ktorý v nočnom chlade zachytáva vlhkosť. Vzdialený tieň iných kvetov, slamienok alebo odkvitajúcich rozohriatych margarét. Opäť sa vraciam k hypotéze, že práve takto môže vôňať kvet limety…

Je to krásna vôňa.
Ako to, že som jej doteraz nevenovala pozornosť?
Je v nej závan čohosi, čo vzdialene pripomína Un parfum d'ailleurs et fleurs, ale keď ich porovnám, sú rôzne: Eau du Ciel je kyslejšia, plochšia, hustejšia.
Rozohriatym pieskom a kvetmi mi pripomenie Terre de sarment, ale keď ich porovnám, opäť sú rôzne: Terre de sarment má v sebe kadidlo, kožu, je dráždivejšia a sofistikovanejšia. Eau du Ciel má v sebe sladkosť a tlmenosť vône agátového medu.

Eau du Ciel je vôňa zasychajúcich kvetov, pieskovcových stavieb a letnej blaženosti. Bodka. Nič menej a nič viac. Prázdniny pod vysokým nebom.

Nahlásit
  • 03.07.09

Eau du Ciel mi nejvíc připomněla návštěvu kostela. Ne o vánocích, ale v létě, kdy venku je horko a při vstupu do chrámu člověka příjemně zamrazí. Uvnitř voní květiny ve vázách, některé čerstvé, jiné už vadnoucí, případně mírně sušené. Je přítomný i ten zemitý, kamenný nádech… v tomto duchu se na vůni hodí i název, nebe není to modré, obláčkové, ale jsou to nebesa a andělé.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Annick Goutal Eau du Ciel

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Annick Goutal Eau du Ciel

Líbí se mi (15) 50%
 
Neutrální (9) 30%
 
Nelíbí se (6) 20%

Reklama


Reklama