La Violette

Značka:

Annick Goutal

Rok:

2001

Složení (ověřené)

celá fialka, růže

Kategorie:

květinová

od 1710 Kč
  • 27.05.12

Nezaznie to tu prvýkrát. Celá fialka – OK, ale môjtybože, načo to zdôrazňovať, keď ju na mojej koži valcuje celofánový obal toho ríbezľového bonparu, do ktorého sa veľmi rýchlo preklopí? Ríbezľový bonpar (ten fialovo-bordový) identifikoval môj muž. Ja som ho honosne nazvala ružou. Respektíve ružovou silicou. V kombinácii s fialkou však táto silica nevydá zo seba viac ako ten bonpar, ktorý tu podo mnou moudjahidine príznačne nazýva vycucaným bonbónom. U mňa vycucaný nie je, skôr nie je dobre odbalený a jazyk mi dráždi zmienený celofán. Z fialky veľa nezostalo. Je to syntetické, ostré, iritujúce. A predsa v niečom šťavnaté.

Nahlásit
  • 18.05.12

Dužnatá fialka v setsakramentsky dobrý náladě. Je tady vážně celá, včetně kořínků, a lístečků, žádná umělotinka, pěkně poctivá luční fialka. Okamžitě se k ní na piedestal vyhoupne růže a už ji neztrácí z dohledu. Až na to, že tímto počinem Violette tak nějak… nepřestává sládnout. Růže není špatná, ale přetahuje se s fialkou tak vehementně, až to fialku přestane bavit, rezignuje a nechá se utahat do bonbonu. Když je bonbon vycucanej, tak se najednou fialka zase vrací z vyhnanství a extrémně utlumený podobě přečkává dokonce i noc. Výdrž pěkná, vůně milá, ale jinak si s ní caronka tak nějak povšechně utírá pozadí.

Nahlásit
  • 09.05.10

Zpočátku svěží fialka i s lístečky a pár kapkami rosy. Postupně ale trochu zcukernatěla a zpudrovatěla - obojí ale v přiměřené podobě (žádné cukrovo-pudrové závěje!) - je tak na půl cesty mezi dřevitou fialkou od Carona a sladkou fialkou od Molinarda. Je to pohodová, klidná vůně - vysloveně aromaterapie - na denní nošení. A hlavně na jaro - pro mě jsou fialky prostě jarní vůní… A co mě překvapilo nejvíc, je výdrž - snad nejlepší ze všech fialek, co znám.

Nahlásit

Hodnocení parfému Annick Goutal La Violette

Líbí se mi (77) 79%
 
Neutrální (13) 13%
 
Nelíbí se (7) 7%

Reklama


Reklama