Le Mimosa

Značka:

Annick Goutal

Rok:

2011

Složení (neověřené)

broskev, anýz, kosatec, mimóza, santalové dřevo, bílé pižmo

Parfuméři:

Doyen Isabelle

  • 12.01.13

Jen v prvních okamžicích po nanesení vůně jsem zaznamenala vůni mimózy. Ta se po několika málo vteřinách téměř ztrácí. Ustoupí i počáteční trochu trpčí a drsnější květinový charakter. Vůně se změní v příjemně vlahou, mírně nasládlou, zelenou vodní vůni (připomíná mi vůni jetele), v které se rozvíjí štavnatá broskev a jemná vůně květin. Ovocně květinové prvky jsou zde umírněné a dochucené libě pižmem a dřevem (sametovost, jemnost). Přesto jsou dominantní v celkové její kompozici. Po celou dobu vůni doprovází jiskrný a lahodný ovocný tón. V samém závěru mi připomněl vůni Un Jardin Sur Le Nil (Hermès)
Celkově působí vůně svěže, jemně a příjemně. Její výdrž je dobrá, ale vůně se drží více u těla.

Nahlásit
  • 05.06.12

Teplá, sušší vůně, cítím zralé broskve a voňavé seno, prostě léto… Není špatná, ale úplně mi neučarovala, nějaká složka mi tam vadí. Především mě ale zklamala tím, že v ní necítím _vůbec _žádnou mimózu, což u parfému s názvem Le Mimosa pokládám za značný nedostatek. Výdrž průměrná. Naslepo nekupujte, obzvlášť pokud jako já toužíte hlavně po té mimóze.

Nahlásit
  • 13.02.12

Jemná jarní vůně plná zralých broskví, mimózy a kosatce. Je něžná, veselá a i když není moc průbojná, je svá a upozorní na sebe. A puntíková mašlička jí sekne dokonale.
Tato broskev mi připomíná broskvovou dřeň co maminka dělávala když jsem byla malá.

Nahlásit
  • 09.08.11

Nejžhavější novinka Annick Goutal, poetická, jarní, plná slunce … Le Mimosa.
Variace na jarní rozpuk života, dokonalá propracovanost složek, lehkost a zároveň udivující síla na toaletku z produkce AG.
Víte jak voní sluníčko? Nebo jak voní radostné chvění dokonale probuzené přírody? …
První nástřik, první okamžiky … velmi šťavnaté, broskvové. Ihned mi naskočila asociace oranžovo-bílé pastelové krémovosti. Broskvová, smetanová zmrzlina. Hustá, nešizená, točená v lahodných spirálách. Pořádná zmrzlina, jakou si pamatuji z dětství.
Postupně tato šťavnatá nota vyprchá, broskev ustoupí květinám a o své se začne hlásit jemně medové aroma mimózy. Kosatec je zde velmi umírněný, prachový a dodává vůni lehkou porci elegance a hloubky. Le Mimosa v podstatě balancuje na hraně rozvernosti a umírněné noblesy. Je to vůně, kterou si klidně vezmu jak k sandálkům a květovaným šatům, tak k pracovnímu kostýmku. Přizpůsobí se mi.
Závěr je postaven na bílém pižmu a v těchto chvílích mi Mimoska připomíná líně se protahující nádhernou micinu, která se mi svým hustým bílým kožichem otírá o kůži.
Tekuté sluníčko, zkapalněný život … Le Mimosa.

Šimrání paprsků na přivřených víčkách.
Schválně je zavírám se slastným úsměvem,
nespěchám, poslouchám …
tichý rej života.
Nespěchám, vnímám jej v sobě i kolem … Šimrání paprsků na přivřených víčkách, život je autorem tichých ód na radost,
když růžovou pastelkou vpisuje je na má líčka.

Nahlásit
  • 07.08.11

Název evokuje mimózový soliflor, ale mimóza jen jedna z přítomných květin. Kytičky jsou jemné, zapudrované lehce větrovým pižmem. A mezi nimi se prolíná mango - chvíli zelené, chvíli přezrálé. Vskutku povedená jarní vůně…

Nahlásit

Hodnocení parfému Annick Goutal Le Mimosa

Líbí se mi (44) 56%
 
Neutrální (28) 36%
 
Nelíbí se (6) 8%

Reklama


Reklama