Annick Goutal Mon Parfum Chéri, par Camille
 

Mon Parfum Chéri, par Camille

Značka:

Annick Goutal

Rok:

2011

Složení ( neověřené)

HLAVA: indonéská pačuli, švestka
SRDCE: kosatec, pudr, fialky, heliotrop
ZÁKLAD: pačuli

Kategorie:

chyprově dřevitá

 • 09.02.14

Určitě nejseš Lutensovic? Prosím pěkně, tohle je něco na pomezí Serge Noire, Bois et Musc a Bornéa. Dužnatý ovoce - check, pačuli - check, fialky - seschlý, ale jo, check. Že bych cítila líčidla, to říct nemůžu, ale vysloveně vápno se švestkama to taky není. Je to suchá až prašná vůně se skoro neznatelnejma kytkama a zajímavou (hodně dominantní) pačuli. Kdo na ní ujíždí, měl by neprodleně zkusit.

Nahlásit
 • 24.02.12

Představovala jsem si ji jinak. Po nanesení připomínala vlhkou studenou zem, ucítila jsem i sušené švestky. Poté to byla suchost tón v tónu a pudr, spousta pudru. Je hutná, výrazná a něco jí chybí. Je to veselost, svěžest a něžnost. Působí na mne chladně, je to macecha… Každopádně jí musím nechat to, že je zajímavá.
Milovníkům pudru a pačuli se bude líbit, já bych ji neuměla nosit.

Nahlásit
 • 13.02.12

O tejto vôni bolo napísaných toľko pekných a výstižných recenzií, že sa mi ani nechce pridávať ďalšiu. Na mne je v úvode výrazne cítiť suché, skoro až jedlé pačuli, je to veľmi zaujímavý a zároveň veľmi divný tón – znepokojivý, bizarný a fascinujúci. Pripomína mi sépiovú kosť, do ktorej som ako dieťa mala vždy chuť zahryznúť, cítiť pod zubami poddajnosť vápnika, kriedovitosť. Vzápätí sa ohlási pižmo vo svojej drzej, neumytej podobe: doslova ako sekrét z pohlavných žliaz – opäť divné, a stále zaujímavé. No a napokon sa do popredia dostane veľmi uveriteľný odér líčidiel, púder, možno dokonca trochu sadry, mastenca, polámané rúže na pery, kefy na vlasy so zašpinenými, zalepenými ihličkami, výrazný chemicko-kozmetický pach líčidiel. A až keď tento ustúpi, vyderú sa von aj kvety. Už by som nevedela zistiť, aké. A slivky. Dokonca aj tie. Celkom, celkom na záver… Je to paráda. Rovnaký zážitok ako ísť do divadla. Je to teatrálna vôňa. Veľmi inšpiratívna. Útočí na city aj na predstavivosť. Nosiť by som ju nemohla, ale som ňou očarená. Standing ovation Camille Goutalovej. Za túto vôňu si to zaslúži.

Nahlásit
 • 05.02.12

Velmi zajímavá vůně. :wink: Na začátku na mě vybafla Bas de Soié… :arrow: nedošla ale naštěstí do té podoby, kde jsem ji nemohla vystát. Dominantní kosatec a fialka, pačuli ve velmi zvláštní suché podobě… Naprosto chápu, co bylo myšleno, když v souvislosti s touto vůní bylo psáno o „make-up accord“… Vůně prý byla inspirována starými Hollywoodskými herečkami a ta asociace naprosto odpovídá… Šatna filmové, možná spíš divadelní star, která se o ni s nikým nedělí… Luxusně zařízená, nic strohého a praktického, křesla s brokátovým potahem, stejné závěsy, ozdobné lampy… Starodávný toaletní stolek… postel s nebesy. A hned při příchodu člověka praští do nosu zcela nezaměnitelná vůně. Vůně líčidel, kterých je toaletní stolek plný… líně se mísí s vůní kostýmů pohozených na posteli, nesou stopy vůně té ženy a také pudru, který spadal z jejích vlasů… Na stolku v těžké broušené váze suché květiny a vedle v misce zralé švestky.

Vůně je neuvěřitelně podmanivá, ale žádná líbivka. Po prvním přivonění jsem si byla jistá, že ji potřebovat nebudu. Teď už si tolik jistá nejsem. To, jak jsou v ní poskládané jednotlivé složky je dechberoucí. Všechny tam jsou, ale žádná ve své typické podobě. Heliotrop jen lehce změkčuje usušením koncentrované aroma květin, pačuli… pačuli to je kapitola sama pro sebe, nevědět, že tam je, lámu si hlavu nad tím, co je v základu… Tady „jen“ dodává hloubku, ale zdaleka nehraje prim… je hodně, hodně suché, žádné mořené dřevo, nebo něco podobného. Mon Parfum je jako žena, která vás při prvním pohledu vůbec neupoutá, možná spíš naopak, ale aniž víte proč, neustále se za ní musíte otáčet… Je otázka času, kdy se otočíte úplně a budete ji následovat… protože prostě nemůžete jinak. :speechless: Poprvé jsem si z ní sedla na zadek, když jsem si přečetla první podrobnosti v Novinkách a podruhé z ní na zadku sedím právě teď.

Nahlásit
 • 05.01.12

Čekala jsem přesně vůni pro sebe, podle složení, i podle popisů ostatních. Bohužel, nevoní mi. Po nanesení cítím zemitý pačuli s mrkvovým kosatcem, kterej s tim hebkým, fialkovým, jaký cítím třeba v L'eau d'Hiver, nebo Pierre de Lune nemá pranic společnýho. K mojemu zděšení se vůně dál rozvíjí tak, že cítim vetiver, i když ve složení uvedenej neni. Přísahala bych ale, že tam je. Stejně hroznou složku totiž cítím ve Vetiver pour Elle i Sel de Vetiver, a bylo by toho víc. Tímto jsem se s Mon Parfum definitivně rozloučila :( Krásné složení, krásné recenze, krásný název.. ale jako bych ve výsledku dostala uplně jinou vůni.

Nahlásit
 • 15.10.11

Začátek je poctivě lutensovský. Kosatec se suchým, skoro až hořkým nádechem a indonéské pačuli. Zdánlivě drsná, strohá vůně bez cukrbliků a volánků. Jenomže, zpod suchého povrchu začne postupně prostupovat lahodný švestkový likér a jemná, vlahá, pudrová linka. Ovšem zapomeňme na sypký, transparentní, možná dokonce dusivý pudr, jak ho známe z některých vůní. Tady máme pudr velkého večerního, divadelního nebo filmového líčení. Hutný pudr ve stříbrné pudřence, co se anáší se vlhkou houbičkou. A taky je tu špetka baletní kalafuny. A vůně rudé rtěnky, a vzpomínka na dřevěnou skříňku s vyřezávanými ornamenty, plnou korálků a ručně vyráběné bižuterie … Je to starosvětské v tom nejlepším slova smyslu, je to překrásně sestavené, je to neotřelé. Camille pracovala s několika inspiracemi a jednou z nich byl stále živý obrázek z dětství: maminka Annick, sedící u toaletního stolku, líčící se a vypravující se do společnosti. V roce 1998 vytvořila Annick Goutal vůní Petite Chérie pro svou dceru, teď to Camille vrátila mamince tím nejlepším možným způsobem!

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

N°5 (Parfum) Chanel

 • Eva Smolikova ohodnotil/a
 • 788 hodnocení 29 recenzí

Éclat d'Arpège Lanvin

 • Nelly 918 ohodnotil/a
 • 949 hodnocení 27 recenzí

Angel Mugler

 • Lady-Bradford ohodnotil/a
 • 747 hodnocení 24 recenzí

od 230 do 1938 Kč

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 612 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1899 Kč

Habanita (1988) Molinard

 • Alena_In ohodnotil/a
 • 254 hodnocení 21 recenzí

Shalimar (Extrait) Guerlain

 • mmaat ohodnotil/a
 • 738 hodnocení 20 recenzí

Nejvíce hodnocené parfémy Annick Goutal

Mandragore Annick Goutal

 • Okurkovnikzeleny ohodnotil/a
 • 262 hodnocení 12 recenzí

Petite Chérie Annick Goutal

 • PetaM ohodnotil/a
 • 174 hodnocení 12 recenzí

Ninfeo Mio Annick Goutal

 • mmaat ohodnotil/a
 • 155 hodnocení 11 recenzí

Songes Annick Goutal

 • Hanka H ohodnotil/a
 • 209 hodnocení 9 recenzí

3364 Kč

Ambre Fétiche Annick Goutal

 • Daniela44 ohodnotil/a
 • 136 hodnocení 9 recenzí

Un Matin d'Orage Annick Goutal

 • kytikyti ohodnotil/a
 • 101 hodnocení 8 recenzí

Vlastnosti vůně Annick Goutal Mon Parfum Chéri, par Camille

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Annick Goutal

Annick Goutal – pianistka a modelka. Při spolupráci s předními parfuméry našla Annick lásku k tomuto oboru a v roce 1980 vytvořila svou první kolekci vůní. Lásku k parfémům předala své dceři Camille, která stejně jako ona fascinována neviditelným vonným podpisem pokračuje s Isabelle Doyen ve výrobě vůní z jemných a svěžích materiálů pro muže i ženy. Již bylo představeno 54 parfému, avšak mezi opravdové skvosty této značky patří kombinace zázvoru, šalvěje a růžového pepře Mandragore, nebo originální kompozice sibiřské borovice a citronu Nuit Étoilée. Korunou vůní Annick Goutal jsou krásné flakóny jejichž jednoduchost, kombinace barev a doplňků je velmi působivá.