Vanille Exquise

Značka:

Annick Goutal

Rok:

2004

Složení (ověřené)

vanilka, andělika, mandlové tóny, benzoin, guajakové dřevo, bílé pižmo

Parfuméři:

Doyen Isabelle

od 1525 Kč
  • 12.07.14

Na začátku převažuje hořká Angelika a guajakové dřevo nad vanilkou. Zvláštní kombinace sladkého a hořkého (až čerstvě gumového chvíli po startu), k tomu prachová suchost. Postupně ale vanilka přebírá vedení. Do dvaceti minut vůni dominuje. Stále je vespod hořkost a bylinnost Angeliky, stále prosvítá aromatické dřívko, nyní už ale jenom špetička, jako dávné vzpomínky z cest uchované ve zdobené krabičce. K tomu po celou dobu stejně intenzívní práškové sucho. Připomíná mi to kosatec, který ale ve složení uveden není. Vanilka není jedlá. Je to suchá vanilka s mandlovou stopou. Nikdy není těžká ani sladká. Díky své suchosti nemá pontenciál k bolehlavu, není vlezlá a nebude vám (poté, co jste pro ni vzplály) po dvou hodinách nošení líst na nervy a zvedat žaludek. Je to denní vůně. Uklidňující, sametová, klidně do kanceláře, klidně na léto, klidně pro ty, které jsou lidem fyzicky blízko. Touhle vůni nikoho neudusíte.

Nahlásit
  • 21.10.13

Opravdu velmi zvláštní vůně, ostatně jako většina Goutalovek. Od první chvíle mi připomíná vůni, kterou jsem často cítívala jako dítě. Vyrůstala jsem blízko statku a chodívala s kamarády do kravína, kde byl její zdroj. Ale nebojte :-D , šlo o velmi příjemnou vůni sunaru pro telátka. V jedné hale byly pytle sunaru naskládané až po strop a kolem se vznášela uklidňující, nasládlá, mléčná až smetanová vůně. Vanille je jedlá vůně s lehkou stopou vanilkového cukru. Není vůbec přeslazená, je uklidňující, ale nedovedu říct, pro které roční období či věkovou skupinu se hodí. Je pro mě totiž extra výjimečná a tím pádem těžko „zaškatulkova­telná“.

Nahlásit
  • 13.02.12

Nemám rada sladké vône, táto mi však v umiernenom množstve nevadí. Otvára sa závanom horkej pravej vanilky, ktorá má až lekárnický charakter - veľmi podobný cítim v Hypnotic Poison. Veľmi rýchlo sladne, no zároveň sa krásne stlmí a na chvíľu v nej prevládne doslova maznavé pižmo. V závere opäť sladne, objavuje sa v nej vanilínový práškový cukor, akoby nalepený na vlhkých detských perách. Tento chvostík sa ponáša na niektoré závery sladkastých alebo korenistých vôní od L'Artisana.

Nahlásit
  • 27.02.09

Opravdu zajímavá a neobvyklá vanilka. V prvních chvílích hlavně suchá, postupně však jemně sládne. Zdá se mi podobná Bois Farine nebo Douce Amere, také v nich cítím podobný „suchý tón“. Nedoporučuji ale koupi na slepo.

Nahlásit

Hodnocení parfému Annick Goutal Vanille Exquise

Líbí se mi (55) 71%
 
Neutrální (18) 23%
 
Nelíbí se (4) 5%

Reklama


Reklama