Onde Vertige

Značka:

Armani

Rok:

2008

Složení (ověřené)

plumérie, jasmín, pittosporum, pačuli

Parfuméři:

Buzantian Annie, Cavallier Jacques

  • 28.02.12

Na tuto vůni jsem byla velmi zvědavá.
Hned na začátku musím napsat, že to rozhodně tedy není ta avizovaná Indie s chrámy a orientálním tajemstvím, tím je pro mě například Opium, Shalimar…
Je to něco jiného, vzdušného, sladce svěžího…
Je to především krásný jasmín, velmi věrný, na počátku s lehkým větrovým závanem lékořice, poté se k jasmínu v pozadí přidá sladká vůně tropických květů plumérie (frangipani), pačuli je jen maličká špetička na samém konci. Lékořice tu naštěstí není v té těžké sladké podobě, které jsem se obávala, je lehká a chladná a je jí jen velmi málo.
Onde Vertige je luxusní bílá květinová vůně, vzdávající hold jasmínu v elegantní vzdušné podobě. Není dusivá, ani žádný bolehlav, jako mnoho jiných bílých květinovek ( London, Pure Poison, ty jsou pro mě zaručený spouštěč migrény a Pure je navíc ještě cítit syntetikou).
Pro mě ideální do prvních jarních dní, kdy je vzduch ještě chladný ustupující zimou. Vhodná bude i na večer, protože tato vůně je velmi elegantní.

Nahlásit
  • 12.07.10

Jasmín, jasmín, jasmín - všude samý jasmín… Kdesi v dáli žadoní o pozornost ještě nějaké kytky, ale jasmín jim šanci nedá a nedá. Vhodná pro zaryté jasmínomilky a jasmínomilce.

Nahlásit

Hodnocení parfému Armani Onde Vertige

Líbí se mi (12) 46%
 
Neutrální (11) 42%
 
Nelíbí se (3) 12%

Hodnocení odbornice

  • 23.11.08

Na Onde Vertige (oranžový flakon) zbyl papírek, a možná že tak - spíš na oblečení než na kůži - by jí to také víc slušelo. Je to svěžejší bílá květinová vůně, která se točí kolem plumérie. Špetička zelených tónů, špetička pačuli, špetička sladce pronikavého větrového tónu jako z lékořice - ze všech tří je asi tak nejméně originální, přece jen...

číst více

Reklama


Reklama