Champs-Elysées

Značka:

Guerlain

Rok:

1996

Složení (ověřené)

HLAVA: růžové okvětní lístky, mimózové listy
SRDCE: mimóza, ořešák popelavý, černý rybíz

ZÁKLAD: dřevité tóny, vanilka

Parfuméři:

Guerlain Jean-Paul

  • 04.12.14

Vůně, o které si dovoluji prohlásit, že je čistě květinová. Bez ohledu na uváděné složení - necítím v ní ani po několika hodinách nic jiného než květinky, kytičky, kytky… Nekoná se tedy žádné ovocné souznění, ani vanilkový doprovod. Krásné, omamně a zároveň velmi příjemně a nebolehlavově vonící květiny. Ani špetka sladkosti, ani závan citrusu - alespoň pro můj nos. Závěrečná nóta je malinko kyselejší, ale asi tak, jako když v horkém létě pokropíte vyprahlý květinový záhon sprškou vody, ta osvěží jejich listy a vsákne se do země. Pro ty, kteří preferují vůně, které se rozvíjejí, jejich složky se mísí a někdy jdou i proti sobě, bude tato vůně možná zklamáním - je více méně pořád taková hezká a hodná. Naopak - pokud se někdo chystá obdarovat parfémově nevyhraněnou osobu, mohl by být tento parfém dobrou volbou. Sama bych si jej asi nekoupila, preferuji vůně, které trochu vyčnívají z davu, ale Guerlain Champ-Elysées bych bez problémů (a mohu říci, že i ráda) vynosila. Ideální se mi jeví do kanceláře, kde se sejde více lidí. S výjimkou dnů, kdy panují třeskuté mrazy či tropická vedra, mi souzní se všemi ročními obdobími.

Nahlásit
  • 30.10.14

Květinové vůně mám ráda.A tahle mě lákala…
Po nástřiku a opatrném vyčkávání jemně větřím…hmmm…sli­bované květiny se seřadily do zástupu.Pěkně jedna po druhé se mi ukazují, jen trpělivosti moc nemají, je to přehlídka v rychlém sledu.Jen konvalinky chtěly předběhnout šeřík a ten se nedal a vyhrál si své první místo.Konvalinky berou druhé a za nimi pěkně popořádku mimoza,růže, k tomu dřívka a samozřejmě vanilka.Pěkná, nasládlá květinová vůně.
Připomíná mi…co mi připomíná…něco známé…mám to Laura je to:)

(Na druhé ruce EDP nevydržela ani hodinku a někam se ztratila).

Nahlásit
  • 27.03.14

Nejsem velký zastánce květinových vůní, ale složení mne velice zaujalo, takže jsem se rozhodla Champs-Elysées vyzkoušet. První dojem byl hodně rozpačitý… Hodně agresivní květinové tóny, které mi hodně vadily. Silná kombinace konvalinek a šeříku, doprovázená fialkou. Ale po 1-2 hodinách se vůně uklidnila a uhladila, a zahalila mne do příjemného sametu. Konvalinky naštěstí cítím už jen minimálně a všechny složky se skvěle doplňují. Rozhodně nedejte na první dojem, protože jak se vůně rozleží, je naprosto okouzlující!

Nahlásit
  • 25.08.13

EdP
Tahle vůně je šprýmařka, které bude svědčit chladnější počasí. Proč šprýmařka ? Protože pokaždé se na mně rozvíjí trochu jinak a jednotlivé fáze hlava srdce základ trvají různě dlouho.
V prvním momentu po nástřiku se rozvine zelená vůně jara. Silného jara, kdy svítí slunce, je po dešti, vůně rašících listů a pupenů je cítit všude. Po tomto úderu se lehce připojí bílé květiny, vůně stoupá, aby se spojila s vůní čerstvě vyloupaných ořechů ze slupek. Pak začne sládnout, mihne se kolem ovoce, aby se usadila v závěrečné fázi vanilky na sladkém dřevě. Ten závěr mne dostává, nádherně rozložená, sytá vůně. Zanechává zřetelně stopu v místnosti a neskutečně dobře na mně drží celý den, na oblečení několik dní.
Měla jsem možnost porovnat i s EdT, rozdíl ve vůních necítím, EdT je lehčí, řidší, s výdrží cca 3 hodiny.

Nahlásit
  • 13.03.13

Parfém s tváří francouzské herečky Sophie Marceau v elegantním bílo-zlatém flakónku vás v prvním závanu jakoby zahalí do hedvábí vypraného v jemném růžovém mýdle. Poté převezme štafetu mimóza, ale vůně zůstane hebká a hřejivá. Champs-Elysées je večerní a dámská vůně, která se spíš než na běhání po Paříži v malých černých hodí k zimnímu večeru ve dvou, nejlépe u praskajícího krbu. Připomene jaro a zároveň je kultivovaně romantická.

Nahlásit

Hodnocení parfému Guerlain Champs-Elysées

Líbí se mi (298) 71%
 
Neutrální (81) 19%
 
Nelíbí se (40) 10%

Hodnocení odbornice

  • 11.07.07

Champs-Elysées patří mezi poměrně známé vůně slavného Guerlainu a už dlouho jsem se chystala, že ji vyzkouším, nakonec k tomu však došlo až na popud jedné čtenářky mých recenzí. Znáte to, člověk se sice chystá, ale vůní je tolik a zápěstí jenom dvě  Podle složení a ohlasů jiných milovníků parfémů jsem čekala omamnější květinovou vůni a...

číst více

Reklama


Reklama