Encens Mythique d'Orient

Značka:

Guerlain

Rok:

2012

Složení (neověřené)

aldehydy, neroli, mech, šafrán, perská růže, pravá ambra, pižmo

Popis parfému:

řada Les Déserts d'Orient

Parfuméři:

Wasser Thierry

Kategorie:

chyprově dřevitá

od 211 Kč
  • 20.02.17

Takhle by mohl vonět katolický kostel, kam právě zavítala početná delegace arabských šejků. Odvolávám, Vatikán mi hrozí klatbou, zkusím to korektněji. Představte si Mitsouko - tedy trochu zdivočelý anglický park, na jehož udržování už majitelé nestačí, a vysázejte tam záhony rudých růží. Třeba takových, jaké kvetou v Portrait of a Lady nebo v Tauerově Une Rose Chyprée . Naprosto zásadní ovšem je, abyste to neměli daleko k moři. Pořád nic?! Tak holt polopaticky …
Tato vůně je vlastně taková chyprovka po orientálsku. Temná růže se neskrývá v srdci, ale zaútočí okamžitě po aplikaci. Společně s ní přichází horkost šafránu a sprška trochu pichlavých aldehydů. Mechy (a snad i lišejníky), trocha zemitosti (neprašné!) a pořád tajemná růže – to se skrývá v srdci vůně. Závěrečné vyznění zcela ovládne ambergris, nebo chcete-li vorvaňovina (celou dobu, co to píšu, se nemůžu zbavit jakési infantilní říkanky „máme doma vorvaně, chováme ho ve vaně …“). To je to mořské pobřeží – živočišná slanost, kterou problesknou občasné nasládlé tóny, voda je na hladině prohřátá, ale chladné proudy vás stahují ke dnu. Vyplavené dřevo a po západu slunce rozdělaný oheň … . Růže zůstává, voní, láká a svádí ….
Vůně bezesporu krásná a originální. Pokud vám nedělá dobře oud, častá to složka orientálních kompozic, mám pro vás dobrou zprávu – tady opravdu není. Parfému slušelo současné opatrné předjaří, jásavý a teplý slunečný den by mu možná příliš neseděl. Zato dlouhé letní večery, sklenička červeného vína a příjemná společnost k tomu ….

Nahlásit
  • 06.02.17

Ráno se osprchovala a vklouzla do bílých hedvábných šatů. Zavřela okno, kterým dovnitř proudil chladný vzduch a chtěla si čichnout k jediné rudé růži ve velké číši z broušeného skla. Chvíli pozoruje pár bublinek, které se vznáší ve vodě. Pak se dotkne růže a lehce se píchne o trn. Malinko se jí zkřiví rty, ale vzápětí se usměje, to když si vzpomene na včerejší večer. Při té vzpomínce pohlédne na ruku, kde se třpytí malý diamant, vsazený do jemného zlatého kroužku. Přihodí polínko do krbu, který časně ráno zapálila, zachumlá se do teplé deky a v duchu si představuje, jaký asi bude ten její velký den.
Jemné aldehydy, krásná růže, v prvním závanu natrpklá, postupně sládnoucí díky prachové ambře. Dokonale vyvážená, jemná, přesto s excelentní výdrží. Nádhera.

Nahlásit
  • 25.08.12

Neuvěřitelně proměnlivá vůně:
1. Svěží šafránový začátek se stopu jemně prachového nového koření.

2. Koření zůstalo, šafrán trochu ustoupil a na jeho místo se pomalu a nanápadně začala tlačit ambra s okvětními plátky tmavě rudých růží.

3. Nástup teplého dřeva s maličko větrovým bílým pižmem. Ambra medově zesládla a koření zvýraznilo - a mezi tím poletuje takový sladce teple kouřový tón (což by mohlo být kadidlo, protože v jiné podobě jsem ho nezaznamenala).

Vůně je hustá (protipól od „řídká“) a „všeobjímající“ - podobným dojmem na mě působí i Epic a Lyric od Amouage (i když registruji jisté styčné body v podobě kořeněného dřeva a temné růže, výraznou voňavou podobu neshledávám).

O brilantní výdrži a velké intenzitě ani nemluvě…

Nahlásit
  • 28.07.12

Barvou i vyzněním zlatá vůně. Úvod je citrusově aldehydový, ale nečekejte aldehydy chanelovského typu, tudíž zapomeňte na Pětku, Dvaadvacítku… i třeba na Liu. Jsou to aldehydy jen naznačené, zvedající tóninu maximálně o dva půltóny. Mimochodem, podobné, jakými je protkaná Cuir Beluga. Za chvíli se všechno přetransformuje do syté, přesto spíš jemné vůně dřeva, pryskyřice, vlhkého mechu a kapradí. Tím se ke zlatým ornamentům se přidává tenká zelená linka. A růže. Hm, dřevitá chypre s růží. Tady je jasný odkaz na Epic Woman od Amouage. Kadidlo v Encens Mythique není rozhodně dominantní složkou a hlavně není nijak zvlášť kouřové, takže žádný kostelní chlad a odstup, jak to někdy v klasických kadidlových vůní bývá. Jen podkresluje. A slané máslové tóny pravé ambry (ambergris) nádherně spolupracují se sladkým a proteplujícím muskem. Vůně jde hezky do prostoru, čili tak akorát, a má dobrou výdrž. Mystická… ano, mohla by být. V každém případě optimistická. A zlatá.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain Encens Mythique d'Orient

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guerlain Encens Mythique d'Orient

Líbí se mi (83) 82%
 
Neutrální (15) 15%
 
Nelíbí se (3) 3%

Reklama


Reklama