Guerlain Metalys
 

Metalys

Značka:

Guerlain

Rok:

2005

Popis parfému:

řada Les Parisiennes

  • 23.02.10

Zařadila bych spíš mezi květinově-aldehydové vůně blízké Chanelu No. 5, Fidji a částečně i Van Cleef & Arpel's First. Bohužel už se nevyrábí.

Jiskřivé aldehydy zajišťují vůni úžasnou sillage, elegantní hebce kořeněné květiny (karafiát, ylang-ylang) sice kolem nelétají jako motýlci, ale vaše tělo decentně poprášené tělovým pudrem oblékají do hedvábného saténu a postupem času vůně krásně dozrává a splývá do příjemného nasládlého základu.

Nahlásit
  • 12.10.09

Květinovo-orientální Metallica (edt, 250 ml) se na trhu objevila na podzim roku 2000 jako dílo Jean-Paul Guerlaina. Po nějakém čase byla stažena, vzhledem k problémům s autorskými právy na název vůně (ano, stejný název jako už nosí léta kapela Metallica). Takže následovala pauza – nucená změna názvu a lehká reformulace. Vůně s novým názvem - Metalys, v novém flakonu (včeličkový z řady Les Parisiennes) v nové koncentraci – edp - a jen velice lehce pozměněná, byla uvedena při příležitosti znovuotevření pařížského La Maison Guerlain.
Musím říci, že to je první případ reformulace, u které nepláču. Mám bohužel zkušenost, že všechny pozměněné vůně (z nejrůznějších důvodů) znamenají vždy změnu k horšímu. V připadě Metallica/Metalys tomu tak naštěstí není. Obě vůně jsou překrásné.
Chladnější, metalické tóny začátku přecházejí přes pudrový závoj (představuji si spíše kompaktní nebo tekutý pudr, ne sypký, dusivý ). Následuje bohatá kytice s převahou karafiátů, pak nějaká ta růže, sladký ylang ylang, iris a jasmín …. aby se vše, po čase, prolnulo v teplých, kořeněných, ambrových a klasických vanilkových tónech základu. V této fázi má vůně lehce orientální rozměr
Rozdíly mezi Metallicou a Metalys jsou nepatrné, pro necvičený nos asi i těžce rozpoznatelné. Metallica pudrovější, pižmovější a později krémovější, Metalys má jiskřívější začátek, vanilkovější, s o něco “živějším” karafiátem. V základu jsou prakticky nerozeznatelné. Ač jsou různé koncentrace (Metallica edt, Metalys edp), chovají se obě jako edp. Mají výbornou intenzitu a výdrž. Sillage je jedna velká krása!
Vůně se bude líbit tomu, kdo má rád květinovo-orientální, teplejší vůně, guerlainovskou vanilku nebo karafiát ve vůni (Terracotta, Fleur de Feu, Fidji atd…) …

Složení: karafiát, ylang ylang, pomerančový květ, růže, jasmín, iris, tonka bean, vanilka, ambra

Nahlásit

Hodnocení parfému Guerlain Metalys

Líbí se mi (54) 84%
 
Neutrální (9) 14%
 
Nelíbí se (1) 2%

Hodnocení odbornice

  • 28.08.13

Metalys z řady Les Parisiennes je pohádkou pro milovnice aldehydových vůní s „něčím navíc“. Na první čichnutí se vám pravděpodobně vybaví No. 5 a klasické aldehydovky vůbec, ale to by nebyl exkluzivní Guerlain, kdyby vás nečekalo pár překvapení. Poté, co se Metalys rozvoněla, jsem si nebyla úplně jistá, jestli je květinová, orientální nebo snad...

číst více

Reklama


Reklama