Guerlain Nahéma
 

Nahéma

Značka:

Guerlain

Rok:

1979

Složení (ověřené)

HLAVA: hyacint
SRDCE: ylang-ylang, růže, broskev
ZÁKLAD: vanilka, tonka, dřevo

Kategorie:

květinová

  • 04.03.13

Ne, ne a ještě ne! Tohle mi Guerlaine nedělej! Zatímco Jardins de Bagatelle je pro mě synonymem celerového záhonku, Nahéma voní jako zahrady Bagatelle!! Halucinogenní opar nad rozlehlými záhony pozdních cibulovin. Některé voní přesladce, některé ostře a některé..nu, u některých je to na hraně. Taky se tam promenuje kdosi, navoněný No.19. Než projdete do rozária, leze vám to trochu na nervy, ale když se vůně konečně přeleje do růžového obláčku, zjistíte, že se vám po tom divokém začátku stýská a máte chuť se přestříknout.
Kdybych se parfémy definovaly barvami, tak Nahéma je třpytivě zelená- jako když na sklonku jara sedí dvě sestry Mahané a Nahéma v zeleném hedvábném sárí na trávníku Jardins de Bagatelle a kolem nich - v břeskném souzvuku- kvetou naráz růže a hyacinty…

Nahlásit
  • 07.08.11

Já na ty velké parfémy, výrazné květinovky, moc nejsem. Tak když na mně po umírněné aplikaci ČP zavlálo něco velmi podobného ruským duchům v těch dřevěných malovaných krabičkách (velice intenzívní růže) spojené s intenzívním galbánem, tak jsem Nahému zavrhla. Ale ztišovala a ztišovala, až po hodině najednou cítím nádhernou rajskou krémovou vůni, docela mi připomíná dry out od Chamade, ta se taky s časem hodně mění od galbána po krém. Nahéma se mi jevila ještě jemnější a krémovější. Je v tom hodně galbana, ale takového květinkvého, krémového, neškodného. Je to rajský dojezd :-) Musím zkusit EDT.

Nahlásit
  • 02.07.11

Opravdu krásná, silná a sytá vůně růží. Jen na chvíli jsem ucítila lehký závan něčeho zeleného. Vůně je teplá a opravdu cítím mimo růží i totožnou vůni teplého vosku. Dotek broskvové sladkosti je tam také, ale kdybych o něm nevěděla z popisu jsou pro mě stále dominantní hlavně růže a rozehřátý vosk. Vynikající výdrž, krásně pracuje na pokožce.

Nahlásit
  • 29.05.11

Nahéma č.p.
tohle je „velký parfém“. Takhle krásnou, bohatou a vznosnou růži jsem ještě nepotkala. Ze všech malinkých pokladů, které ke mě dorazily zaujal tenhle nejvíc.
Dala jsem jí náležitý prostor na své kůži a ona se mi odměnila - rozkvetla v tisícero plátků a velký zážitek. Je to dáma.
Začátek je prudký a silný, jako když pučí poupě a musí se prodrat na světlo a rozrazit zelený kalíšek co svírá jemnou náruč růžové vůně. Je energický, průrazný a nekompromisní. Ylang-ylang s hyacintem.
Teplá, oblí se, svíčka z pravého včelího vosku měkne v prostřed u knotu a první kapička stekla z okraje dolů. Závan Modré Hodiny. Odsunete vázu s uschlými růžemi na okno. Najednou se vám po stole kutálí broskev s tmavými líčky. Stačí nastavit rty a šlupičkou porostlou jemným chmýřím se prokousnout k šťavnatému plodu.
Vanilka houpe a hladí, ovívá svým sladkým tajemstvím. Posaďte se do starého houpacího křesla s krouceným područkami, vydává mikroskopické částečky dřevité vůně. Jste v secesním domě, na nočním stolku čeká široký klobouk, stačí nasadit a vyjít do stíněné tajemné zahrady odkud voní hyacinty.

Nahéma je tak noblesní, kultivovaná a bohatá, že bych se jí v tomto okamžiku bála nosit. Jsem na ní malá. .. parfémově malá. (I když, kdo mě zná.., tak ví ) Ale smekám před ní, a mám k ní velký obdiv a úctu.

Nahlásit
  • 29.10.10

Ze syté květinovky se vyloupla RŮŽE…celá kytice růží - sušených, s pár kapkami zatuhlého vosku na okvětních plátcích. A spousta suchého prachu. Trochu mi tou suchostí připomíná Tea Rose v jemnější podobě. Je to vůně „starobylá“, svátečně elegantní - na secesní dámě v klobouku v neděli ráno do kostela a pak na odpolední promenádu.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain Nahéma

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guerlain Nahéma

Líbí se mi (109) 64%
 
Neutrální (35) 20%
 
Nelíbí se (27) 16%

Hodnocení odbornice

  • 07.03.09

Jméno parfém dostal podle princezny z Pohádek tisíce a jedné noci: Nahéma a Mahané jsou dvě sestry, obě krásné, ale povahou každá jiná. Zatímco Mahané je milá, něžná a soucitná, Nahéma, ‚dcera ohně‘, je záhadná a svůdná. (Okultisté znají Nahému jako ženského démona, dceru Adamovy první ženy Lilith, ale to je jiná Nahéma.) Jean-Paul chtěl do...

číst více

Reklama


Reklama