Guerlain Quand Vient La Pluie
 

Quand Vient La Pluie

Recenze & zkušenosti:

Značka:

Guerlain

Rok:

2007

Složení (ověřené)

heliotrop, fialka, rozmarýna, arabský jasmín, pralinky

Kategorie:

květinová

Recenze produktu: Quand Vient La Pluie

 • 29.01.19

Nádherná, snová a velmi křehká vůně. Při prvním setkání jsem si říkala, co na ní všichni mají, vždyť voní tak nějak ledabyle, nesnaží se, je nad věcí, ba dokonce to docela fláká?! Poznávaly jsme se postupně, kroužily jsme kolem sebe, očichávaly se, a když budu mluvit za sebe – už se mi dostala pod kůži.
Tahle vůně je elegantní dáma, která se rozhodla, že opustí známé prostředí vlídné kavárny a vydá se někam do přírody. Ve vlasech a v oblečení si na cestu odnáší všechny ty žloutkové věnečky, špičky, kávová zrna a cappuccina. Prochází předměstskou čtvrtí a vůbec jí nevadí, že začíná pršet. Kapky deště dopadají na upravené záhony, udržované trávníky a keře. Aromatický rozmarýn soupeří o pozornost se záplavou fialek u plotů, jako fata morgána sem pronikne jemný závan středomořského jasmínu, nahořklého pomerančového květu a trpkého bergamotu. Jednotlivé složky se prolínají, splývají, jsou zahaleny něčím pižmově pudrovým, občas je stáhne k zemi pačuli, které vyvrací všechny ty smyšlenky o vlhkém a plesnivém sklepu. QVLP je vůně, kterou asi nejde šlápnout vedle. Nehrozí, že byste s ní obtěžovala své okolí v divadle, v kině …. Je nezařaditelná – ani gurmánka, ani květinovka, ani svěží citrusovka …. Prostě krásný parfém, ke kterému si dovolím pouze jednu výtku. Mohl by vydržet déle. Ale ty zhruba tři hodiny, kdy ho vnímám, stojí za to.

Nahlásit
 • 16.08.13

(Text i s fotografiemi je v článcích. Publikováno 6.5.2013).

Vůně s poetickým názvem Quand Vient la Pluie (Když přijde déšť) je poctou a variací na proslulou Après l´Ondée (r. 1906 ) a jedním z názorných příkladů, jak interpretovat klasiku moderním způsobem… a ještě ji posunout někam dál nebo i výš. Pak se stane, že prakticky hned po jejím vzniku tušíme, že jsme možná svědky zrodu klasiky nové.

Thierry Wasser pracoval na vůni Quand Vient la Pluie v roce 2007, čili ve stejné době, kdy míchal Iris Ganache, a rok předtím, než byl oficiálně jmenován na místo dvorního parfuméra Guerlain. Vlastně, tyhle dvě vůně byly takové „namlouvání". No a právě Quand Vient la Pluie se nachází někde na půli cesty mezi krásnou, zajímavou, ale tak trochu bledou a odtažitou Après l´Ondée a bohatou a zvláštní gurmánskou kosatcovkou Iris Ganache.

Kompozici otevírají citrusy s bergamotem a rozmarýnou. Idylka na prosluněné zahrádce, křehký akord heliotropu s pomerančovým květem, fialkou a jasmínem, ale ještě si užijeme, protože jak nebe postupně těžkne temnými dešťovými mraky, světla ubývá, vůně sládne a sládne, ale přitom nijak fatálně gurmánsky netěžkne, protože je pořád jakoby nadlehčována osvěžujícími krystalky heliotropu a nádhernou bylinnou vůní, kterou vydává rozmarýnová silice. A když napětí povolí a konečně se rozprší, je to déšť úlevný, přímo radostný, a tak, místo úprku pod střechu, se jednomu chce tancovat nebo jenom stát a nechat po sobě stékat velké, vlažné kapky. Vzduch je provoněný deštěm, od země stoupá vůně čerstvě zkropené hlíny (krotké pačuli). A všechny ty vůně se pak prolnou, bylinky, kytičky (i když těch už jenom otisk, vlastně už jen takové listování v herbáři), ambra, stále přítomné pralinky a mandlové makronky, a hebké bílé pižmo s pudrovým podtónem. Celé vyznění je optimistické a návykové. Kontrast gurmánské a svěží polohy, perlivá gurmánka… nikdy nezapomenu na první dojmy z ní… jako když si nalijete sklenku vychlazené Coca-coly, na patře sladká, karamelová chuť, praskání bublinek…

Quand Vient la Pluie byla na trh uvedena v roce 2007 ve sběratelské, ultraluxusní a ultralimitované edici, ve dvou koncentracích – čistý parfém a parfémová voda. Rozdíl mezi koncentracemi není výrazný, struktura je velmi podobná, stejně tak projekce a výdrž. Parfém je zahuštěn ambrovými tóny, parfémová voda je pižmovější.

Sad s čistým parfémem bylo vyrobeno pouhých 140 kusů – černá masivní kazeta je vypolstrovaná černým sametem a obsahuje Swarovského křišťálový blok s „otiskem listu“ a otvorem pro vložení plnitelného flakónku – kapky. První dešťová kapka na listu velkého stromu (autorem skulptury je Serge Manseau). Flakónek 7,5 ml je ozdobený efektní a fotogenickou krystalkovou „pavučinkou“. A samozřejmě – válcovitý flakón o objemu 490 ml s parfémem. Je to tíha.:-)

Balení parfémové vody (celkem 1657 kusů) obsahuje butylku 50 ml a menší a lehčí křišťálový blok, taktéž s „otiskem listu“ a s hladkou „kapkou“ 7,5 ml.

Quand Vient la Pluie byla jednorázovou akcí, ale těm, kterým se po ní stýská, možná svitla naděje. Podle posledních zpráv se pro letošní moskevskou edici (loni a předloni Les Secrets de Sophie pod názvem Le Bolshoi 2011 a Le Bolshoi Saison 2012 La Traviata v 60 ml flakóncích quadrilobé) chystá právě Quand Vient la Pluie. Cena bude „strašná“, ale i tak je to dobrá zpráva. Vůně „žije“ a kdo ví, jestli se za rok neobjeví v nějaké vzpomínkové edici nebo v jiné exkluzivní řadě, následujíc příkladu Mon Précieux Nectar. Budeme doufat.

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

Éclat d'Arpège Lanvin

 • Paja.Kopuleta ohodnotil/a
 • 950 hodnocení 28 recenzí

N°5 (Parfum) Chanel

 • CathB ohodnotil/a
 • 789 hodnocení 28 recenzí

Angel Mugler

 • Lady-Bradford ohodnotil/a
 • 748 hodnocení 24 recenzí

od 156 do 2082 Kč

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 615 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1945 Kč

Habanita (1988) Molinard

 • Alena_In ohodnotil/a
 • 255 hodnocení 21 recenzí

Black Opium Yves Saint Laurent

 • rybacina ohodnotil/a
 • 191 hodnocení 20 recenzí

od 954 do 2060 Kč

Nejvíce hodnocené parfémy Guerlain

Shalimar (Extrait) Guerlain

 • mmaat ohodnotil/a
 • 738 hodnocení 20 recenzí

Cuir Beluga Guerlain

 • Danilejka ohodnotil/a
 • 363 hodnocení 14 recenzí

Gourmand Coquin Guerlain

 • Yvraine ohodnotil/a
 • 215 hodnocení 12 recenzí

L'Heure Bleue (Eau de Parfum) Guerlain

 • Antalara ohodnotil/a
 • 378 hodnocení 12 recenzí

Samsara Guerlain

 • rybacina ohodnotil/a
 • 541 hodnocení 12 recenzí

od 732 do 1453 Kč

Angélique Noire Guerlain

 • little_ear ohodnotil/a
 • 321 hodnocení 12 recenzí

Vlastnosti vůně Guerlain Quand Vient La Pluie

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Guerlain

Spousta značek nabízejících parfémy jsou především módní firmy, vyrábějící hlavně oděvy. Guerlain však vždy byl a je čistě parfémový (a kosmetický). Značku založil v roce 1828 parfumér Pierre-François Pascal Guerlain, který vytvořil mimo jiné vůni Eau de Cologne Imperiale pro Napoleona III. a jeho ženu. Jeho syn Aimé, který firmu později převzal, má na kontě Jicky z 1889, první skutečně moderní parfém. Další generaci představoval Aimého synovec Jacques Guerlain, jehož nesmrtelné kreace si můžeme koupit i dnes: Shalimar, Mitsouko, Vol de Nuit, L'Heure Bleue… Jean-Paul Guerlain, další a poslední parfumér ze slavné rodiny, vymyslel Chamade, Nahému či Samsaru.

Hodnocení odbornice

 • 28.08.13

Název parfému znamená „když přijde déšť“ a ráda vám oznamuji, že v ní jsou dešťové tóny, a nejsou to takové ty přímočaře zelené a zemité, jako když šlapete v kalužích. V Quand Vient La Pluie najdete spíš vůni zmoklých kytiček, zahrady umyté čerstvou vodou z bledě modrošedých mraků. Nechybí tu typické guerlainovské fialkové a kosatcové tóny,...

číst více