Les Parfums de Rosine Diabolo Rose
 

Diabolo Rose

Značka:

Les Parfums de Rosine

Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: sicilský bergamot, popepřená máta, růžová esence
SRDCE: konvalinka, růžová absolutní silice, rajčatové listy, pivoňka

ZÁKLAD: maté, santalové dřevo, ambrapižmo

  • 17.08.11

při prvním nadechnutí mi chtě nechtě připomněla čajovou Les Fleurs Rose od Molinard. Příliš mnoho mentolu jsem nazaznamenala, jen to dobarvoval. Chvíli byla taková rozháraná, pak se usadila a šla jiným směrem než Rose. Pořád zkřehlá růže ranním chladem a rosou, dovedný mix s mátou. Krásná letní osvěžující vůně, přitom ne „svěženka-citrusovka“. Lehce probleskly rajčatové lístky, z toho jsem nadšená nebyla, byly hořké. To by mohl být trochu kámen úrazu. Chce to důkladnou zkoušku, flakon na slepo bych neriskovala. Ale líbí se mi moc.

Nahlásit
  • 15.06.10

Od Les Parfums de Rosine jsem zkoušela několik vůní - a Diabolo Rose je jednoznačně má favoritka. Možná je to tím, že je taková neobvyklá - a to já ráda - typ vůně s překvapením. Jsou tak zváštní (na první počich nehezké), ale když jim dáme čas - mění se na krásné - a zajímavé. Typově, nikloli vůní, mi připomíná DKNY (ta rajčata jsou, myslím, jediným společným prvkem). Úvod je opravdu šokující - mentolová dezinfekce, studený vítr, větrové bonbóny - ale bez cukru! Až mě mrazí v zádech. Severský ledovec v celé svojí bílo-modré kráse.
Pomalu, jakoby nesměle vykoukne růže, schovává se, z toho chladu orosená a ztuhlá. Ano, maličko jsou cítít i ta rajčátka, ale mně to voní docela příjemně. Růže nabývá na intenzitě, vůně se rozvíjí , ale zůstává suchá, chladivá, majestátní. Ledová královna.
Diabolo Rose je fakt ďábelská kombinace - pokus o spojení nespojitelného - ledového chladu a žáru horkého léta, spojení mentolového chladu a žáru horké růže. No a dále už v ní nic ďábelského není - je to krásná letní vůně - v horkých dnech poskytne pocit osvěžujícího chladivého vánku - a báječně voní…po růžích.

Nahlásit

Hodnocení parfému Les Parfums de Rosine Diabolo Rose

Líbí se mi (12) 57%
 
Neutrální (8) 38%
 
Nelíbí se (1) 5%

Reklama


Reklama