Les Parfums de Rosine Poussiere de Rose
 

Poussiere de Rose

Značka:

Les Parfums de Rosine

Rok:

2001

Složení (ověřené)

HLAVA: švestka, meruňka, ylang-ylang

SRDCE: růže, kadidlo, čaj, skořice

ZÁKLAD: santalové dřevo, cedr, opopanax, benzoin, ambrapižmo

  • 12.08.11

Poussiere de Rose - brilantní a osobité zpracování růže.
U této vůně začnu od jejího konce, protože ten je její pravou tváří, která jakmile se odhalí, zůstává již neměnná a na dlouhou dobu se Poussiere právě v této konečné fázi stává mou společnicí.
Něžně růžový květ, zkřehlý, ojíněný a sladký. Chvílemi lze podlehnout dojmu, že se jinovatka na okvětních plátcích růže mění v nejlahodnější, dokonale našlehanou cukrovou polevu … … líbezná pokušitelka!
Než však dospěla Poussiere k image sladké nevinnosti, chvíli to trvalo. Právě její srdce mě svou zvláštní kombinací kadidla, čajovosti a růžového aroma v určitých momentech odrazovalo. Neukázněnost … rebelka. Kadidlová „temnota“, zajímavá a příjemná pro ty, kteří kadidlo mohou. Není ho zde příliš, ale čajový podtón, který o sobě dává v určité fázi celkem výrazně vědět ?… musela bych si na něj asi chvíli zvykat.
A konečně se dostávám k údernému a silnému začátku této Rosinky. Atak květinové bohatosti, opulentní, s nemalou dávkou štiplavé skořice … pouze pár okamžiků, ale nos má připravenu solidní zatěžkávací zkoušku.

Poussiere de Rose je růží neobvyklou a náročnou. Je vůní ani ne tak pro milovníky typického zpracování královny květin, jako spíš pro parfémové požitkáře, kteří si občas rádi dopřejí něco trošičku … excéntrico :-), ale přitom i přes svou touhu po drobné extravagantnosti stále zachovávají dekorum.
Nosila bych ji nejraději na podzim a především v zimě. Ke kožešinovému límci či elegantní bílé šále musí být dokonalá!

Nahlásit
  • 21.10.10

První nádech mi vzdáleně připomněl Fragile… ty švestky… ovšem ne jako povidla (Fragile), ale spíš jako skvělá slivovice. … ylang-ylang, ale ne silný, spíš dokreslující. Pořád tam ale cítím nějakou jako větrovost, či co to je.
Tohle že má být vůně růže? No, možná, ale není to na téma „růže“ ale spíše s doplňkem růže… jakoby jemný šál celou vůni zahaluje, ale neprostupuje ji. Je kolem, ale ne uvnitř. … moc jsem tomu nevěřila, ale dokonce prosvitl tón čaje a jemná tón kadidla. Hned ale zmizely a zavládl santal a cedr a další dřeva. A tak se závěr parfému potácel mezi sladkostí a suchostí.
Sladká, výrazná a zajímavě namíchaná vůně, se kterou v davu nezapadnete.

Nahlásit

Hodnocení parfému Les Parfums de Rosine Poussiere de Rose

Líbí se mi (18) 64%
 
Neutrální (8) 29%
 
Nelíbí se (2) 7%

Reklama


Reklama