Clair de Musc

Značka:

Serge Lutens

Rok:

2003

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, neroli, rostlinné pižmo
SRDCE: karafiát, jasmín, růže, pudrové pižmo
ZÁKLAD: kosatec z Toskánska, santalové dřevo, ibišek pižmový

Parfuméři:

Sheldrake Christopher

od 1152 Kč
  • 02.07.14

Ano, má to typově velmi blízko k No. 5 a podobným aldehydovkám. S pomocí hořkého bergamotu to aldehydy vyloženě jiskří a už bych málem jásala. Jenže zatímco v Chanelu to rozehraje naplno sytá růže s jasmínem, zde se do popředí tlačí květinově pikantní karafiát a hřejivé pižmo. To je sice jednou stranou pro změnu připomínka Opia, ovšem o dost živočišnější :? .

Na skutečnou vůni čistoty je potřeba vydržet až do úplného rozvonění, kdy se dočkáte hebounké pudrovosti, navrátivších se aldehydů z pětky, tentokrát však znatelně hladších, stopy lehce zemitého kosatce a „medově“ nasládlých ambrových tónů. A právě ta zemitost a špetka santalu, v němž se střídá kapka mléčnosti se suchou kořenitostí, nám to opět z té linie velké čistoty vrací znovu do kolejí typově podobných Chanelu. Už zase to slovo musím použít, škoda toho upoceného pižma na začátku, fakt škoda.

Nahlásit
  • 24.02.12

Recenzie neklamú. Clair de musc je čistý minimalizmus: na jednom konci mydlové aldehydy (Arpège, n°5), na druhom mierne živočíšne pižmo. Aldehydovky nemusím, ale tu ich „nešpinia“ prakticky žiadne kvety, ani drevá, o citrusoch či koreninách nevraviac. Vôňa sa na mne pohybuje medzi dvoma extrémami: umyté – neumyté. Mydlo vs pokožka. Pokožka zo záhybmi, mazovými a potnými žľazami, skrátka so všetkým. Dve žltobiele mazľavé matérie: mydlo (zatiaľ suché, nemazľavé) a sekréty zdravej kože. Je to teda parfum-neparfum. Nevidím dôvod, aby som si ho kupovala: stačí sa umývať a neumývať v správanom pomere.

Nahlásit
  • 04.12.11

Vůně čistočisté čistoty - jemný kříženec Jovan White Musk a Chanel No. 5 Eau Premiére zasypaný hebkým pudrem.

Nahlásit

Hodnocení parfému Serge Lutens Clair de Musc

Líbí se mi (72) 68%
 
Neutrální (24) 23%
 
Nelíbí se (10) 9%

Hodnocení odbornice

  • 17.05.10

Vůně Clair de Musc vás totiž přivítá aldehydovým akordem jako vystřiženým z Rive Gauche nebo Arpège, tím, který suše křupe pod nohama. Ten se pak pomalu nechává prostupovat čistými, svěžími pižmovými tóny a jemným pudrem. Jako byste vzali No. 5 a skoro všechno z něj odstranili, nechali jen aldehydy, čisté pižmo a stopy kosatce a dalších květin....

číst více

Reklama


Reklama