Douce Amère

Značka:

Serge Lutens

Rok:

2000

Složení (neověřené)

Parfuméři:

Sheldrake Christopher

Kategorie:

květinová, orientální

  • 27.04.13

Tiaré v kombinaci se skořicí mi vadí. Možná to jde i jinak, ale zde to mému nosu libé není. Vůně výborně drží a s každým máchnutím ruky se připomíná, ale pro mě je nenositelná. Trojice tiaré, skořice, vanilka velmi pevně a neúnavně sálá od začátku do konce. Hořkost pelyňku jsem zachytila jen na okamžik, jinak trojice vše spolehlivě převálcuje. Nosit bych ji nemohla. Vanilka je příliš temná, ale jinak než mám ráda. Větší množství může působit jako bolehlav.

Nahlásit
  • 05.05.11

Suchá nasládlá, suchá pepřová a zároveń suchá semišová - a do toho lehká karamelový tón. Hodně mi připomíná Dzing!

Nahlásit
  • 09.04.11

Zadupává Chergui hluboko do povrchu zemskýho. Mají leccos společného, ale Chergui je mnohem temnější a maskulinnější. Obě jsou ikonické, ale jen Hořká je nenahraditelná.
Působí na mě stejně znepokojivou atmosférou jako Polanského Bitter Moon. Zkombinovat pelyněk a bílé kytky s vanilkou, je dle mýho skromnýho úsudku jeden z nejgeniálnějších Sergeových nápadů. Z minimalisticky vyvedené skořice je tam jen to nejnutnější: suchost, což je úlevné zjištění. Kdybych chtěla někdy topit gardénie v absinthu, tajně bych doufala, že to bude vonět takhle. Daleko předčila má očekávání. Douce amère: jemně natrpklá. Moje zelená víla.

Nahlásit
  • 23.09.09

Když jsem dostala vzoreček , nečekala jsem od sebe takovou reakci. Mám pocit, že ji na sobě musím mít, pořád…
Pelyňkový hořký Absinth bez alkoholu, ale hned v závěsu je skořice a badyán. Toto koření, když se přežene, tak leckterému nosu je nepříjemné. Když je ho málo, tak taky žádná nádhera. V Douce je ho přesně tolik, abych neměla pocit, že otevírám sáček koření Kotányi a musím jít péct perníky. Je tam přesně tolik, že musím stále přičichávat. Jak rozkvete jasmín, už je to jen letmý závan…někde kvete ale nevím kde…a pak sladká vanilka..tahle je badyánová, skořicová..nád­herná..
Stála jsem a závany větru mi tu vůni stále připomínají..jen chvíli je nahořklá…chvíli nádherně sladká…napadá mě jediné Bittersweet symphony.Tuhle vůni si koupím stoprocentně, myslím, že bude patřit mezi mé nejlepší.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Serge Lutens Douce Amère

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Serge Lutens Douce Amère

Líbí se mi (56) 60%
 
Neutrální (23) 24%
 
Nelíbí se (15) 16%

Hodnocení odbornice

  • 17.05.10

Obsahuje bílé květiny, vanilku, skořici… a k tomu pelyněk. Takže to máme líbezný vanilkový krémek, jehož krémovost je jasmínem a tahitskou gardénií pozvednuta do nebeských výšin a okořeněna akurátní špetkou skořice, a k tomu sametově hořkou bylinu. Ne, není jí tam tolik, aby byla nějak protivná (Douce Amère patří mezi Sergeho krotší výtvory),...

číst více

Reklama


Reklama