Tom Ford Sahara Noir
 

Sahara Noir

Značka:

Tom Ford

Rok:

2013

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, mandarinka, fialka, zázvor, bazalka
SRDCE: květ grapefruitu, pomerančový květ, tabák, černý pepř
ZÁKLAD: ambra, cedr, pačuli, větvičníkkůže

  • 18.09.16

Jednoho dne se vládci pekel zazdálo, že v jeho příbytku je nějak čisto, uklizeno a vyvětráno. Pod nejočouzenější kotel proto nakázal nanosit větve čerstvé borovice, a když to začalo pořádně fajrovat, vsypal do kotlíku pytel písku. Bublalo to, prskalo a čadilo, Lucifer nic nedbal a přidával zázvor, bazalku (co kuchař nespotřeboval na pizzu), kuličky černého pepře, trochu zvětralou feferonku. Hmota se připalovala, zlomenou vařečku z citrusového dřeva brzy nahradila masivnější cedrová. Jiskry létaly do všech stran, ale čpělo to náramně pekelně. Vařící hmotu přelil do kožených měchů a občas ji promíchal kopytem. Vonělo to čím dál tím lépe, a proto není divu, že se v nejvyšším pekelníkovi probudil obchodnický duch. Tom Ford po přečtení SMSky chvíli váhal, ale protože je ze zásady pro každou špatnost, hmotu odkoupil. A tak vznikla Sahara Noir
Vůně zpočátku tak intenzivní, že jsem chvíli po nástřiku přemýšlela, jestli jsem se nespletla a nepolila se třeba worcestrovou omáčkou. Pak jsem si asi deset minut říkala, že co je moc, to je příliš. V dalších fázích jsem začala uznale mručet, a teď, po více než třech hodinách, nemohu odtrhnout nos od zápěstí. Peklo se zklidnilo, santalově zesládlo, ba dokonce nepatrně bergamotově zmýdlovatělo. Vůni bych možná nechala nosit spíše muže, ale rozhodně neříkám, že slabšímu pohlaví je přístup k tomuto skvostu zapovězen.

Nahlásit
  • 29.12.13

Nejkadidlovější kadidlovka, se kterou jsem se dosud měla možnost se blíže seznámit. Pominu-li počáteční závan rozdrceného jehličí, tak je to kadidlo 100× jinak......chvíli sladké a teplé, chvíli v podobě pryskyřice, pak zase jemné závany dýmu. Po úplném rozvonění je to zvláštní kombinace teplého kadidla a studených kamenů - jako kouřící kadidelnice ve studeném kostele. Evokuje mi kostel vyzdobený chvojím.

Nahlásit
  • 14.06.13

První závan (teda spíš náraz) pryskyřicový, okamžitě se mi vybavil vánoční stromeček. A pak kadidlo, dým v kostele, který je všude okolo tak silně, že necítím nic jiného. Zase vánoce. Ostatní domácí osazenstvo se tváří trochu šokovaně, vůně je hodně koncentrovaná (podobně jako třeba Amber Absolute), ale nakonec začichali a charakterizovali ji jako „vonné tyčinky“. Pro mě je to prostě KADIDLO a složení bych napsala asi tak: hlava – pryskyřice z jehličnanu, srdce – kadidlo, základ – kadidlo a santal. Ovšem při pohledu na složení v databázi mě asi šálí zrak, nic z toho tam uvedené není. To uvedené teprve budu muset vyčichat, anebo jsou ty složky tak zkombinované, že umocňují dojem a jednotlivě je nevyčichám. Neumím si představit nosit vůni v létě, pro mě Sahara Noir = kostel o vánocích!

Druhý den se vůně stále hlásí z oblečení a to už cítím i něco lehčího, nasládlého, připomíná mi trochu Opium a jedním tónem (spíš nádechem) i Kenzo Slona, samozřejmě ne tak sladkého. Už se mi vybavuje i vůně horkého písku a borovic v létě, možná vůni přece jen nezavřu do zimy ve skříni.

Nahlásit

Hodnocení parfému Tom Ford Sahara Noir

Líbí se mi (67) 74%
 
Neutrální (13) 14%
 
Nelíbí se (11) 12%

Hodnocení odbornice

  • 12.05.13

Nebudu se s tim moc parat, psani na mobilu neni pohodlne. Ostatne Tom Ford se s tim taky nepare. Jeho instrukce parfumerum bych chtela slyset. „Koukejte, ja mam rad santal a kadidlo a fakt poradne, takze si ve skladu nafasujte lopaty a jdete na to.“ Sahara Noir je temna, dusna a jak je u Forda casto zvykem, zpocatku nedychatelna. Orientalni...

číst více

Reklama


Reklama