Tuscan Leather

Značka:

Tom Ford

Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: šafrán, malina, tymián
SRDCE: olibanum, noční jasmín
ZÁKLAD: kůže, černý semiš, ambrové dřevo

Popis parfému:

řada Private Blend

Parfuméři:

Cavallier Jacques, Fremont Harry

od 4739 Kč
od 6749 Kč
  • 14.12.16

Fuj, to jsem se lekla! Ten kůň si musel odfrknout v mé těsné blízkosti – ze hřbetu mu někdo sundal sedlo a mě ovanul odér jeho zpocené kůže. Omlouvám se, ale jinak to nazvat nejde - produkt látkové přeměny zmíněného lichokopytníka cítím v několika následujících minutách snad ještě intenzivněji, do jeho spotřebního koše kdosi patrně přimíchal i něco kolínské, ale to situaci příliš nevylepšilo. Cítím vlhkou zapařenou slámu, nasládlý pach stáje v chladném dni. S prvním příjemným závanem přichází po nekonečném čekání aromatický tymián. A pak se to nějakou dobu pere a střídá – stáj – pizzerie – stáj – pizzerie. Na poslední chvíli (abych vůni nedala nálepku kanadský žertík TF) se přiřítí maliny. Nejdříve sušené listy (mírně oslazený odvar), o něco později na plotně probublává horký, tmavě rubínový džem. Mlhavé ráno je zapomenuto, dřevo i tráva vysychá a voní sladce, letně a idylicky.
Je to klišé, ale vůně má opravdu dvě tváře – příšerná Hátatitla první dvě hodiny a potom čas malin (zralých), stéblo trávy v puse a srpnový žár. První fáze je opravdu (z mého pohledu) naprosto nenositelná, potom se pojednou převlékne do mužnější, dřevitější a krásnější verze Givenchy Hot Couture .
Návod k použití:
a) Muži: Po aplikaci několik desítek minut setrvejte v přísné izolaci, společnost vám můžou dělat pouze severoameričtí kovboji a gaučové z pamp Ameriky jižní. Poté odložte kostkovanou flanelovou košili, ponechte si výraz „marlboro men“ a užijte si to.
b) Ženy: Pepřový sprej útočníka pozdrží, čerstvá dávka Tuscan Leather paralyzuje.
:mrgreen:

Nahlásit
  • 17.11.16

Tragédie o třech dějstvích. Že ne každá „tragédie“ musí být současně „tragédií“, nám ukazuje například Shakespearova hra „Romeo a Julie“. Nicméně, být vámi, kteří tuto vůni máte rádi či docházíte na adiktologii, ve čtení bych nepokračoval. Ti, kteří ve čtení pokračují, si mohou pro vytvoření lepší atmosféry pustit třeba Claptonův „Cocaine“. Tímto jsme se dostali k prvnímu dějství. I tady na Arome, se objevují informace, že se Tom Ford pokusil v této vůni zachytit vůni kokainu. Nevím, jestli je to pravda, nebo není, ale marketingově mu to pravděpodobně vyhovuje. Tom Ford buď šetří na nesprávném místě, nebo jeho dodavatel „ředí“ zboží více, než je zdrávo. Asi by měl zavolat kolegovi z branže (Christianovi Provenzanovi), který vytvořil „C“ u Cliva Christiana a nechat se inspirovat …
Znáte vtip o ženě, která doma každou chvílí očekává svého milence? Najednou se jí splaší střeva a musí nutně na WC. Protože se chodbou line nevábný odér, žena použije osvěžovač vzduchu s názvem „Vůně lesa“. Zvonek zazvoní, milenec vstoupí, divně přitom kroutí nosem a stěžuje si na podivný zápach. Žena se tváří nenápadně a ironicky se ho ptá, co vlastně cítí. Odpověď zní: „Jako kdyby se někdo „vys-al“ v borovém lese.“ Přesně takhle cítím kombinaci malin (lesní maliní) a tohoto druhu kůže …
Pokud jste dosud nebyli lapeni do tenat ženské šalby podprsenkou typu „push-up“ (a push-together, dodávám), gratuluji. Tato doslova kouzelná věcička dokáže vyčarovat z rovné krajiny krajinu pěkně zvlněnou, mlékem a strdím oplývající. Přesně takový druh šalby použil Tom Ford hned v názvu vůně. Jestli máte opravdu rádi Kůži, jděte o dům dál. Nejen mým etalonem ve vůních s tóny kůže je Knize Ten. Ruskou kůži na ženský způsob zase ztělesňuje chanelovská Cuir de Russie a mužský prvek kozáckých holínek ztělesňuje Russisch Leder. Španělské jezdecké sedlo zase Peau d´Espagne a anglické rukavičky Royal English Leather.
Hlavními složkami v této vůni jsou již zmíněné maliny a semišová kůže. Maliny jsou víceméně konstantní a k semiši se v srdci vůně přidává zjemňující kadidlo a jasmín. V základu se semiš stává temnějším s nádechem petrolejových tónů. Vůně má solidní projekci a výbornou výdrž. Dle výrobce je to unisexová vůně. Souhlasím! Pro jeptišky, které se nechtějí vystavovat pokušení a chtějí, aby je muži obcházeli obloukem, je to nepochybně skvělá volba.

Nahlásit

Hodnocení parfému Tom Ford Tuscan Leather

Líbí se mi (12) 40%
 
Neutrální (11) 37%
 
Nelíbí se (7) 23%

Reklama


Reklama