Birmane

Značka:

Van Cleef & Arpels

Rok:

1999

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, ananas, růžové dřevo, citron

SRDCE: růže, orchidej, kosatec, otočník
ZÁKLAD: vanilka, tonka, santalové dřevopižmo

Parfuméři:

Herpin Richard

Kategorie:

orientální - kořeněná

  • 26.07.14

Jde o orientální, velmi ženskou vůni, která je výrazná, ale ne zase těžkopádná. Skvěle zapamatovatelná. Hlavní notu hrají orientální dřeviny, květiny a možná broskev? Každopádně skvělá vůně do pošmourné podzimní nepohody. Vykouzlí úsměv na tváři. Je jedinečná a nevyčuhují z ní žádné ,,patóny" :)

Nahlásit
  • 18.07.08

Birmane se mi jeví jako ovocně-květinová vůně s kořeněným nádechem. Je jako kouzelná pohádka z Orientu, mnohostranná ve svoji tajemnosti, je teplá, něžná a sladká. Ze začátku je cítit trochu svěží vůní „cukrovaného“ ovoce, zejména ananasu a broskve. Květiny se mi tam zatím unikají protože vůně ze sladké pomalu stává sušší a dřevitěji, ale bez výrazné smolové hořkosti dřeva, zůstává jemná jako santálové dřevo, kterému už nejmíň desetiletí. Je smyslná, ale bez jásavé živočišností, je elegantní a voní jako starobylá :) i když je jen z roku 1999. Říká se že symbolem této vůně je rubín, drahokamen červené barvy, mě se Birmane jeví více v zlatě-oranžově-červených barvách, určitě si ho vychutnáte na podzim,je pro toto období jako stvořený.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Van Cleef & Arpels Birmane

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Van Cleef & Arpels Birmane

Líbí se mi (39) 74%
 
Neutrální (10) 19%
 
Nelíbí se (4) 8%

Hodnocení odbornice

  • 29.09.08

Jestli jste ještě nečetli recenzi od Oleky v databázi, přečtěte si ji - vystihla Birmane velmi přesně, především její vývoj, který směřuje od prvního dojmu někam, kam byste si nejspíš ani netipli. První dojem - okamžitě po nanesení (nemusíte se bát hned přičichnout, od Birmane nedostanete baseballovou pálkou přes nos) - je velmi broskvový....

číst více

Reklama


Reklama