First

Značka:

Van Cleef & Arpels

Rok:

1976

Složení (ověřené)

HLAVA: aldehydy, maliny, broskev, hyacint
SRDCE: májová růže, karafiát, jasmín, orchidej, konvalinka, tuberóza, kosatec

ZÁKLAD: větvičník, ambra, cibet, med, santalové dřevo, vetiver

Parfuméři:

Ellena Jean Claude

  • 19.04.13

Tuto vůni jsem dostala, flakónek je krásný, vůni bych typově zařadila mezi podobné Chanel 5. Je vyloženě dámská s velkým D. Květinová, měkká jako polštářek a působí hlavně pudrově, jako když otevřete pudřenku - takový ten pudřenkový pudr tam cítím ze všeho nejvíc, proto na mě působí tak dámsky a luxusně. Právě pro pudrovou a cibetkovou složku se pro mne osobně nehodí, proto dávám neutrální hodnocení. Jak už jsem zmínila podobu s Chanelem 5, komu tento vyhovuje, mohla by se mu líbit také tato vůně za dostupnější cenu. Jako dárek je také krásná. Výdrž výborná.

Nahlásit
  • 09.01.12

EDP - špatně se mi tomu věřilo, ale je to pravda : některé složky květinových vůní, nejspíš jasmínu, v nosu připomínají fekálie. Ale asi po hodině se vůně usadila, vyčistila a je velice příjemná. Květinová jako hodně květinové mýdlo. Důstojná. A velice, velice vytrvalá.

Nahlásit
  • 26.11.11

Hodnocená parfémová voda,toaletku neznám.
Začátek je síla,vehnala mi slzy do očí a přivodila záchvat kýchání,asi to nebude nic pro alergiky.Opět jsem se přesvědčila,že vůně z ranku chypre-aldehydy-větvičník-nejsou nic pro mne a First je z této sorty.Klasická, v tom klasickém smyslu,typem bych ji přirovnala k Sacré,po rozvonění zesládne a promítne se do ní med,ambra,tradiční růže,troška karafiátu i to ovoce je znatelné-maliny a broskve,ale notně přezrálé,tako­vé,z jakých vytéká už šťáva a sedají na ně vosy,krůček od hranice konzumace.
V zájmu pravdy a objektivity musím uznat,že se nakonec rozvoněla celkem příjemně a snesitelně,přestala čpět do nosu ,zesametověla a vyhladila se.
Bude se opravdu líbit těm,co mají v oblibě elegantnější kousky,se závanem tradice a určitě patří k vůním,ke kterým je třeba se časem pročichat.

Nahlásit
  • 12.11.11

First je dokonale elegantní, noblesní, sytě květinově mýdlová vůně.
Vybavuje se mi duchem dospělá a elegantní (a tím rozhodně nemyslím „kostýmek“ ani nic usedlého) žena.
Jak její bohatost a plnost napovídá - skvěle ozdobí protikladný styl - klasickou ležérní eleganci.
Přijde mi vhodná na jakoukoli příležitost i roční dobu.
EDT se liší od EDP (která se už údajně přestala vyrábět).
Zatímco EDT je křupavě suchá, luxusně mýdlová, se sametovým neživočišným cibetem, EDP je méně mýdlová, hutnější, je v ní navíc med, hyacint a troška ovoce, snad malina.
Barevně je vnímám jako bílo-zlatě-zelenou (toaletka) versus bílo-zlatě-oranžovou.

Nahlásit

Hodnocení parfému Van Cleef & Arpels First

Líbí se mi (100) 61%
 
Neutrální (37) 22%
 
Nelíbí se (28) 17%

Reklama


Reklama