Van Cleef & Arpels Van Cleef
 

Van Cleef

Značka:

Van Cleef & Arpels

Rok:

1993

Složení (ověřené)

HLAVA: galbanum, jahody, bergamot, neroli
SRDCE: heliotrop, karafiát, jasmín, pomerančový květ, pelargónie, ylang-ylangrůže

ZÁKLAD: pižmo, vanilka, tonkacedr

Kategorie:

květinová, orientální

  • 20.03.12

Van Cleef klame tělem (vlastně flakonem).
Uvnitř tohohle (překrásnýho) flakonu bych totiž čekala úplně jinou vůni.
Ostřejší, průraznější, možná skoro i křiklavější. Taková ale tahle vůně není. Je silná, o tom není pochyb, ale její síla není ukřičená. Na začátku tam jsou (mnou velmi obávané) jahody. Není to ale rozhodně přeslazená ulepená šťáva jahodového kompotu jako u Miss Dior Cherie nebo v těch moderních ovocenkách posledních několika let. Tyhle jahody jsou čerstvé, zralé, připravené pěkně v misce vedle lahve Moet Chandon Brut Imperial.
Tak, jedeme pěkně dál …
Je to sice celé takové pěkně hladké, kulaté, takže mi dá docela práci rozeznat jednotlivosti, ale řekla bych, že cítím muškáty, růži i jasmín. Všechno pěkně v balíčku, prolíná se to a přelévá, nic nedrhne, nic nevyčnívá. Po několika hodinách se to usadí, voní to stále silně, ale zesládne to. No, zesládne. Není to sladkost, tak jak já to slovo vnímám. Vanilkově sladký je Brit, sladký je L´Instant Magic, sladká je Lolita. Tady je jen jakási nasládlost… Nerušící nikterak stále elegantní ráz vůně. Vanilka a tonka v krabičce ze santalového dřeva.
Podoba se Safari? Možná ano. Ale tahle vůně je mladší sestra. Safari je vůně končícího léta, slunce je v ní sice stále ještě horké, ale nacházím v ní i jakýsi chlad srpnového rána. Van Cleef je vůně začátku. Vůně léta ve dnech, kdy se teprve probouzí, jahody jsou levné a slunce ještě nežhne. Mám chuť si k ní vzít červené balerínky.

Nahlásit
  • 01.12.11

EDP - Líbí se mi, že to není sladké květinami (nebo dokonce jedle) ale tonkou. Je cítit i aromatický muškát - sytě rudý květ i se stonkem a listy. Kouřová stopa, což je nejspíš přítomné galbanum (nádherné), krotí náznak sladkého ovocného nektaru. Vše dolaďují pomerančové kvítky. Po rozležení, během cca 30 minut, je to hustý, sladký orientální balzám. Hladká, jantarová vůně.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Van Cleef & Arpels Van Cleef

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Van Cleef & Arpels Van Cleef

Líbí se mi (96) 69%
 
Neutrální (19) 14%
 
Nelíbí se (24) 17%

Reklama


Reklama