Annick Goutal Myrrhe Ardente
 

Myrrhe Ardente

Značka:

Annick Goutal

Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: myrha

SRDCE: guajakové dřevo, včelí vosk
ZÁKLAD: myrhová pryskyřice, benzointonka

Kategorie:

orientální

  • 16.06.14

Poprvé jsem zkoušela tuto vůni loni v únoru v koncentraci EDP, chvilku před tím, než byla definitivně stažená z trhu a už tehdy jsem věděla, že z orientální řady bude má nejméně oblíbená, takže po jejím konci nebudu tesknit, ale shodou okolností se mi dostal do ruky vzorek čistého parfému z limitované edice, který můj pohled na ni docela vylepšil alespoň v té druhé polovině.

Pravda, na začátek je tam toho sladce štiplavého anýzu až přespříliš a skutečně má tendenci vonět jako sirup proti kašli s větrově-třešňovou příchutí, smíchaný s hořkými zelenými bylinkami, což pořád není moc lákavé.

Po rozvonění se však konečně projeví suchá dřevitá, lehce zakouřená myrha (v jistých okamžicích dokonce i malinko prašná) s gurmánskými tóny. Tvoří je jednak jen nepatrně připálená lékořice, opět jen s tím příjemným tmavě sladkým tónem, a vanilkově-medový benzoin s krémovou tonkou.

Nahlásit
  • 10.07.12

První jsem čichla k použitému vzorku, kde byl cítit již rozložený parfém. Zaujal mě skořicovou sladkostí, tak jsem natěšeně hned vyzkoušela. Po nanesení na kůži je první cítit nějaká bylinná vodka, asi špetka anýzu, a pak se teprve začíná objevovat koření. Po přečtení Adiné recenze, a při druhém zkoušení výrazně cítím i ty náplasti, ale neni mi to nepříjemný. Jak se vůně rozvíjí, je čím dál sladší a kořeněnější. cítím pendrekově čokoládovou cukrátkovost, med, ale spíš takovej ten lesní, míň sladkej. Možná i trochu toho včelího vosku. Nevím co to je jinýho, ale stále cítím i skořici. takovou tu čerstvě nastrouhanou, co ještě štípe do nosu. Rudý prach přislibující sladkou pikantnost. Vůně je opravdu zajímavá, a dala by se dlouze zkoumat. Určitě by ji mohl nosit i chlap.

Nahlásit

Hodnocení parfému Annick Goutal Myrrhe Ardente

Líbí se mi (19) 66%
 
Neutrální (6) 21%
 
Nelíbí se (4) 14%

Hodnocení odbornice

  • 11.09.08

Všichni víme, co je to myrha - každý obyvatel křesťanského světa zná trojici darů, kterou přinesli tři mudrcové, zlato, kadidlo a myrhu. Nevím, jestli to Ježíšek ve svém útlém věku ocenil, ostatně pokud byla Panna Maria při smyslech, určitě ji nenapadlo zapalovat kadidlo v chlévě plném sena, notabene když tam ležel novorozenec. Protože mně...

číst více

Reklama


Reklama