Fleur de Cabotine

Značka:

Grès

Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: šeřík, mandarinka, rezeda
SRDCE: bílá lilie, divoká orchidej, pivoňka, květ kaktusu
ZÁKLAD: nektarinka, heliotropin, piž­mo

  • 17.09.12

Nemyslím si, že by recenze na Fleur de Cabotine někoho příliš zajímala, ale je to vůně, která se u mě na polici objevila jako jedna z mála už poněkolikáté, takže myslím, že krátkou zmínku si ode mě zaslouží.
Je to vůně zelená, zelená tím neurčitým způsobem, jak se u obyčejnějších vůní stává, žádná výrazná složka nedominuje.
Nejvýraznější z nevýrazných jsou pro mě šťavnatě vonící mandarinka, kaktus a šeřík - podkreslené příjemně gumovým tónem, který jako by vypadl z Daliho Laguny.
Určitě bude záležet na osobní chemii, mě sedí Fleur de Cabotine jako ulitá, je osvěžující, ale nejsou to obvyklé okurky s jablky, je sladší, ale nelepí jako bonpar. Splňuje pro mě vše, co si představím pod pojmem „příjemná, nenáročná svěženka“ s tím, že to není obvyklá řídká nakyslá voda, ale ve své kategorii poměrně zajímavá jednodušší zelená vůně.

Nahlásit
  • 25.11.08

Mě se tato vůně celkem hodně líbí. Pro můj nos je hodně liliová, hřbitovní kvítí - lilie a chryzantémy můžu. Cítím hlavně šeřík, trochu rezedu a to celé umocněné docela intenzivní lilií, z mandarinky jen trochu hořkosti, možná malinko pivoňky a katusu. Plastelínový tón tam trošku je, když ho hledám, ale jinak je to krásná šeříkovo liliová vůně.

Nahlásit

Hodnocení parfému Grès Fleur de Cabotine

Líbí se mi (19) 51%
 
Neutrální (16) 43%
 
Nelíbí se (2) 5%

Hodnocení odbornice

  • 08.06.09

Fleur de Cabotine není novinka, ale jelikož jsem ji ještě nezkoušela a značka Grès má na Arôme hodně fanynek, udělala jsem si na ni konečně chvilku. Flakon vypadá jako jasně zelená baňka, která nedopatřením nahoře rozkvetla, a vyvolává představu podobně zelené vůně, obsah je však spíš květinový. Po citrusovém začátku se postupně rozvíjí...

číst více

Reklama


Reklama