Vega

Značka:

Guerlain

Rok:

1936

Složení (neověřené)

Parfuméři:

Guerlain Jacques

  • 12.08.14

Vega (Guerlain) – často bývá přirovnávána k No. 22 (Chanel), Liú (Guerlain), dokonce i ke klasické pětce. Jak by ne – je to klasická aldehydová vůně, elegance na druhou, pro skalní milovníky těchto vůní. Velkou roli sehrává datum vzniku – všechno ve Veze je více zostřené – aldehydy na počátku doslova udeří do nosu, k tomu ještě nálož hořkosti v podobě černého rybízu. Koho to neodradí, dočká se klasické květinové vůně s opojnou vůní jasmínu v sametovém kabátku, nádherně zpracované suché vanilky a dojezdu ve formě dlouhotrvajících, opakovaně se vracejících vln vůně kvalitního pudru ve stříbrné pudřence. Vůně pro ty, kteří nejen mají rádi, ale milují klasické aldehydové vůně. Přes relativní krotkost je to vůně pro ženu, která ji umí nést s hrdostí, má už za sebou nejen života radosti, pár lehkých vrásek kolem očí – stíny minulosti, silná žena, dáma každým coulem – tak nějak si představuji nositelku Vegy.

Nahlásit
  • 20.07.10

SLOŽENÍ (dle oficiálních stránek)
Hlava: aldehydy, skořicovník (cassia tree… jak to přeložit), bergamot
Srdce: jasmín, ylang-ylang
Základ: santal, iris, ambra, vanilka

Nahlásit
  • 08.07.10

Začátkem se rychlostí jamajského sprintera přehnaly aldehydy jak z No. 5. A pak už jen sametově nádherná, nasládle květinová vůně s nádechem jemného dřeva. Je to starosvětská „babiččina“ vůně v tom nejvoňavějším slova smyslu. Takhle přesně si představuji „hoch“ elegantní vůni!!!

Nahlásit
  • 17.03.10

Luxusní dámské mýdlo s vůní sametové červené růže, malý souvenir v tajném kufříku mladé dámy z první republiky, který si přivezla z výletu do Paříže.

Nahlásit

Hodnocení parfému Guerlain Vega

Líbí se mi (45) 80%
 
Neutrální (5) 9%
 
Nelíbí se (6) 11%

Reklama


Reklama