Délire de Roses

Značka:

Caron

Rok:

2011

Složení (neověřené)

růže, lotos, konvalinka, růžové listy, jasmín, liči

Parfuméři:

Fraysse Richard

Kategorie:

květinová

  • 05.06.14

Extrait de Parfum:

Ani nevím, proč jsem si původně myslela, že půjde o caronovskou variaci na Nuit d´Amour, možná kvůli názvu a barvě vůně a té růži a liči ve složení. Ne, tahle růže je až ostře svěží, vodnatá, nazelenalá, studí, má kovové trny a je zasypaná tunou slaných lískových oříšků. Teprve po rozvonění sice slanost mizí, místo toho lískové oříšky chytnou karamelový podtón.

Nakonec vespod začne prosvítat kyselé svěží liči a pudrové pižmo přece jakýsi hodně vzdálený odkaz na Nuit d´Amour. Jenže pořád tomu schází nějaká jásavost, křehkost či uhlazenost, z těch přetrvávajících vodnato-kovových tónů mám pořád dojem jakési „svěží ponurosti“, takže to ani nemůžu považovat za caronovský pokus o přiblížení se mladé generaci, ale jeden velký omyl.

Nahlásit
  • 21.01.13

Délire de Roses začíná sytou a plnou vůní svěžích sladkých plátků růže smíchaných s několika kvítky jasmínu, který se zde drží cudně stranou. Květinově zelený charakter konvalinky a štiplavá svěžest lotosu umocňují květinové srdce a zelené lístky z růžového keře k němu vytvářejí příjemný kontrast a současně jedno druhé zvýazňuje. Mohlo by se zdát, že liči se do kompozice moc nehodí, ale protože není příliš výrazné, jen vůni dodává hebký ovocný akcent a dokresluje tak dojem procházky kvetoucí jarní zahradou.

Perfumér: Richard Fraysse

Nahlásit

Hodnocení parfému Caron Délire de Roses

Líbí se mi (4) 57%
 
Neutrální (2) 29%
 
Nelíbí se (1) 14%

Reklama


Reklama